VK Crvena zvezda gašenje kluba igrači saopštenje | Arena Sport
srb
najnovije
Vesti iz ostalih sportova

Drama u VK Crvena zvezda: Klub pred gašenjem, oglasili se i igrači

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

01.06.2026 11:44
Vaterpolisti Crvene zvezde TV Arena sport/Nemanja Miletić
Vaterpolisti Crvene zvezde

Vaterpolo klub Crvena zvezda suočava se sa jednom od najtežih situacija u novijoj istoriji, a sve ukazuje na duboku krizu koja je dovela u pitanje dalji opstanak nekadašnjeg evropskog šampiona.

Nakon turbulentne vaterpolo sezone u kojoj je ekipa značajno izmenjena već na startu, a potom dodatno pogođena promenama u rukovodstvu, crveno-beli su uspeli da osvoje četvrto mesto u domaćem prvenstvu, što je u datim okolnostima ocenjen kao rezultat vredan pažnje.

Međutim, iza sportskog učinka krije se ozbiljna neizvesnost kada je u pitanju budućnost kluba, posebno nakon ostavke generalnog sekretara Gorana Jezdića, koja je dodatno produbila krizu u strukturi upravljanja.

U takvoj situaciji, oglasili su se i sami igrači Crvene zvezde, koji su u javnost izneli teške optužbe i upozorenja o stanju u klubu.

Saopštenje vaterpolista Crvene zvezde:

Vaterpolo klub Crvena zvezda je, opravdano, sa velikim očekivanjima dočekao start prošle sezone. Osetno pojačan sastav, uz obećana značajna sredstva jakih sponzora, garantovali su nesmetano funkcionisanje kluba i borbu za visoke plasmane u sva tri takmičenja.

Na žalost, znamo šta se događalo krajem godine. Zbog neispunjenih obećanja članova uprave i njihovih malverzacija kako ne bi dobili novac, veći broj vaterpolista je napustio klub. Učinila je to i uprava tako da je preostali deo igračkog kadra uz stručni štab i dvojicu članova rukovodećeg tela uspeo, uz ogromne napore da osvoji četvrto mesto u prvenstvu i obezbedi učešće u evroskom takmičenju naredne sezone.

Mi, igrači, zajedno sa trenerima, smo učinili sve što je do nas. I to je sve. Moramo da zabrinuto konstatujemo da je klub pred gašenjem! Uprave i sponzora i dalje nema, predsednik se ne nazire, tim koji je 2013. bio prvak Evrope i pobednik Super kupa živi teške dane sa neizvesnom budućnošću.

Klub ima dug od preko pola miliona evra koji je napravljen u poslednje dve i po sezone. Dug postoji samo prema igračima i stručnom štabu i delom prema objektu u kojem su se vaterpolisti hranili. Ako pogledamo situaciju u srpskom sportu, u kojem, zahvaljujući državi, nikada nije bilo više novca, smatramo da jedna ozbiljna akcija formiranjem uprave i pravljenja sponzorskog pula lako može da reši i dug i obezbedi nastavak funkcionisanja Crvene zvezde", navodi se u saopštenju vaterpolista Zvezde.

Igrači: Dušan Marković, Vladimir Mišović, Relja Danković, Rodoljub Gajić, Veljko Krstić, Đorđe Živković, Aleksa Popović, Petar Kasum, Aleksandar Radanović, Petar Smiljević, Viktor Savić,Luka Čikarić, Marko Radović.

Stručni štab: Aleksandar Filipović i Balša Nikolić. Predsednik Skupštine: Goran Čikarić.

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar