pre 4 minuta 16: 52
Očekivano: Siner prvi polufinalista Vimbldona
IOtalijen bez većih problema pobedio Štrufa sa 3:0
OKS
Ambasador Srbije u Bosni i Hercegovini Ivan Todorov ugostio Dejana Tomaševića, predsednika i Dejana Bojovića, generalnog sekretara.
Nekada i sam trofejni reprezentativac i olimpijac naše zemlje poželeo je dobrodošlicu uvaženim zvanicama i tokom prijateljskog razgovora upoznao ih sa aktivnostima Ambasade Srbije u Bosni i Hercegovini. Todorov je u razgovoru posebno apostrofirao značaj promocije sporta kao i pravih vrednosti koji on ima za namlađe i omladinu u njihovom rastu i razvoju.
Kada je u pitanju vrhunski sport posebno je istaknut značaj discipline, posvećenosti i predanog rada kao temelja izvanrednih sportskih rezultata. Ambasador Todorov poželeo je Dejanu Tomaševiću predsedniku i Dejanu Bojoviću generalnom sekretaru Olimpijskog komiteta Srbije mnogo uspeha u predstojećem ciklusu i putu ka Los Anđelesu 2028. Dejana Tomaševića, predsednika Olimpijskog komiteta Srbije i Dejana Bojovića, generalnog sekretara tokom boravka u Sarajevu očekuju sastanci sa vodećim ljudima Olimpijskog komiteta Bosne i Hercegovine.
Ovo je prvi put od 1962. godine da je FIFA dozvolila fudbaleru da nastupi na utakmici Svetskog prvenstva iako je zbog crvenog kartona trebalo da odsluži suspenziju.
Za Erlinga Haalanda, napadača norveške reprezentacije na ovogodišnjem Svetskom prvenstvu u fudbalu, pravi izazovi neće se završiti poslednjim sudijskim zviždukom 19. jula.
Svetsko prvenstvo u fudbalu 2026. donelo je brojne promene u najpopularnijem sportu na svetu.
Milionski ugovori najboljih biciklista stvaraju utisak da je reč o plaćenom sportu, ali većina profesionalaca zarađuje znatno manje.
Svetsko prvenstvo u fudbalu stiglo je u zemlju koja se za ovaj sport ne interesuje previše
27.05.2026 17: 43
Minutom ćutanja članovi Izvršnog odbora odali su počast i nedavno preminulom Vladimiru Cvetkoviću, velikanu srpskog i jugoslovenskog sporta, između ostalog i osvajaču srebrne medalje na Olimpijskim igrama 1968.
22.05.2026 13: 27
Delegacija Olimpijskog komiteta Srbije posetila je Olimpijski muzej, postavku jedinstvenog spoja sporta i umetnosti čiji je osnivač Olimpijski komitet Bosne i Hercegovine a sve u želji da trajno čuva uspomenu na organizaciju i realizaciju nezaboravne sportske manifestacije, XIV ZOI održane 1984. godine u Sarajevu
18.05.2026 14: 35
Tema sastanka bila je "Unapređenje školskog sporta u Srbiji", što je bilo i dogovoreno na inicijalnom sastanku koji je održan 27. januara 2026, a kome je predsedavao premijer Vlade Srbije dr Đuro Macut.
16.05.2026 18: 03
U prostorijama Olimpijskog komiteta Srbije glavna tema razgovora bila je jačanje saradnje dva Olimpijska komiteta, unapređenje međunarodne saradnje i jačanje pozicije srpskog boksa na svetskoj sportskoj sceni.
06.07.2026 14: 28
Na terenu Golf kluba Ada od 3. do 5. jula održano je Internacionalno amatersko prvenstvo Srbije 2026, jedno od najznačajnijih takmičenja u kalendaru Golf asocijacije Srbije.
06.07.2026 12: 57
DP svetski turnir se naredne nedelje seli u Škotsku, gde će se kao standardna uvertira otvorenog prvenstva odigrati Škotski open koji ćemo pratiti u nedelju tokom finalnog dana na kanalima TV Arena Sport.
05.07.2026 20: 00
Basketaši Uba vratili su se na vrh nakon što su trijufovali nad ekipom Raudondvaris Hoptrans iz Litvanije rezultatom 21:16 u finalu, osvojivši tako Masters u Marseju.
05.07.2026 15: 15
Srpska atletičarka stgla do pobedničkog postolja skokom od 13,67 metara.
Ostavite komentar