Beogradski maraton spektakl Darko Habuš polumaraton Valentina Džebet | Arena Sport
srb
najnovije
Vesti iz ostalih sportova

Direktor Beogradskog maratona: Fantastičan početak, želimo rekorde i u glavnoj trci

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

18.04.2026 14:14
Beogradski maraton Starsport
Beogradski maraton

Direktor Beogradskog maratona Darko Habuš izjavio je da je prezadovoljan kako je protekla polumaratonska trka u kojoj su pali rekordi u obe konkurencije i istakao da je to fantastičan početak i dodao da želi da se i u maratonskoj trci obore rekordi.  Kod muškaraca je pobedio Kenijac Abong Kumva sa rezultatom 1:00,47, a kod žena njegova sunarodnica Valentina Džebet sa vremenom 1:10,47 sati.

"Manifestacija je počela fantastično, upravo onako kako smo mi priželjkivali. Videli smo sjajan rezultat u muškoj konkurenciji, sa tim ne može da se pohvali mnogo polumaratona ne samo u regionu, nego i u svetu. Kod dama je pobednica istračala vreme 1:10,47 i to pokazuje da sve ono što smo planirali u protekle dve godine ima smisla", rekao je Habuš.

Govoreći o promeni trase u svim trkama, kaže da je elevacija Beogradskog maratona spuštena za oko 240 metara. 

"Tu postoji momenat vraćanja u centar grada koji nikada nije bio lak. Sada smo uspeli da popravimo rekorde, ali Beograd nikada neće biti lako osvojiti, to je svima jasno", dodao je Habuš.

Direktor Beogradskog maratona je najavio i da u 18 časova na trci na 10 kilometara očekuje oko 5.000 trkača. 

"U nedelju ujutru od 8 časova je start glavne maratonske trke. Imamo nekoliko takmičara iz afričkih zemalja, koji su u vanserijskoj formi, biće tu i takmičara sa Balkana, koji će pokušati da ih ugroze. Tu pre svega mislim na Darija Ivanovskog iz Severne Makedonije. Očekujem da i u maratonu padnu dosadašnji rekordi", podvukao je Habuš.
 

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar