pre 2 minuta 19: 39
(UŽIVO) Larn-Crvena zvezda: Početak nove evropske bajke, Crvena zvezda u Severnoj Irskoj trasira put ka Ligi šampiona
Krajnji cilj je dobro poznat.
STRINGER / AFP / Profimedia
Proteklo je tačno pola decenije od kako je Stonoteniski klub Crvena zvezda predvođen trenerom Slobodanom Taskovićem stigao do svoje jubilarne desete šampionske titule, čime je trofejni stručnjak svoje ime upisao zlatnim slovima u anale crveno-bele sportske porodice, kao neko ko je direktno učestvovao u osvajanju devet klupskih trofeja.
Nedugo nakon velikog ostvarenja, Tasković se preselio u Bahrein gde je preuzeo selektorsku poziciju u ovoj bliskoistočnoj državi, a uvodne četiri godine rada okarakterisane su kao istorijske od strane svih predstavnika nacionalnog saveza.
Kruna dosadašnjeg rada na Bliskom istoku trebala je da se dogodi upravo ove 2026. godine, ali...
Iznenadni ratni sukobi koji su preko noći zahvatili kompletan region, nisu izostavili ni Bahrein, a o svemu što je doživeo prethodnih dan, Slobodan Tasković je u ekskluzivnom razgovoru za TV Arena sport istakao:
"Zaista smo svi zatečeni onim što se dogodilo i što se događa. Niko nije mogao ni da predpostavi da ćemo doživeti ovako nešto. Tog jutra kada je sve počelo, kao po običaju sedeo sam u stanu sa suprugom i jednogodišnjom ćerkicom kada se začula detonacija. Otišao sam do prozora i imao šta da vidim. Zgrada u blizini bila je u plamenu. Kako sam čuo kasnije, u pitanju je bio dron koji je oboren i koji je pao na taj objekat."
Privatna arhiva: Slobodan Tasković
Pogledaj galeriju
Privatna arhiva: Slobodan Tasković
Pogledaj galeriju
Privatna arhiva: Slobodan Tasković
Pogledaj galeriju
Na sreću reakcija Stonoteniskog saveza Bahreina bila je brza:
"Zaista moram da im se zahvalim na svemu. Odmah su reagovali i iz dela grada Džafer u kojem živimo i u kojem se nalazi američka vojna baza, prebacili su nas u Sif u jedan hotel gde se osećamo znatno bezbednije. Ovde je već dva dana mirno, što sam iskoristio da dođem do stana i uzmem neke neophodne stvari, ali kako vidim i dalje su svi u velikom strahu jer kako mediji navode, na nebu se nalazi veliki broj dronova i nikada se ne zna šta se u kom trenutku može dogoditi."
Ratni sukobi su u potpunosti poremetili sve sfere života:
"Upravo tako, a ovo je trebala da bude istorijska godina za stoni tenis u Bahreinu. Po prvi put u istoriji reprezentacija ove zemlje se plasirala na Svetsko prvenstvo koje se održava u Londonu, a plan je bio da u mesecu aprilu dođemo na pripreme u Srbiju. Sada je sve palo u vodu i sve što se događa nije dobro. Ja sam nedavno produžio ugovor sa savezom. Zaista smo i moja porodica i ja zavoleli ovu zemlju, ali je sada sve pod velikim znakom pitanja i ne znam šta donosi novi dan. Želja mi je da evakuišem dete i suprugu, a ja ću videti posle šta će i kako biti."
Da li postoje kontakti sa Ambasadom Srbije u Bahreinu:
"Zaista moram da se zahvalim našoj ambasadorki Tatjani Garčević koja je odmah stupila u kontakt ne samo samnom, već i svim Srbima u ovoj zemlji. Već sada postoje izvesni planovi za evakuaciju, ali trenutno ništa ne može da se izvrši dok se ne steknu objektivni uslovi. Nas nema mnogo u Bahreinu, daleko je više Srba u Dubaiju, tako da se očekuje da će prvo evakuacija krenuti iz UAE, a onda smo i mi na rednu. Ambasada je formirala i grupe na društvenim mrežema i tako nas obaveštava redovno o svim novinama koje se tiču kako aktuelne situacije, tako i eventualne evakuacije."
Da podsetimo, pune četiri godine Slobodan Tasković predvodi stonotenisku reprezentaciju Bahreina sa kojom je ostvario istorijske rezultate, ali sada kada je sa savezom sklopio novi dogovor, čini se da bi sve moglo da padne u vodu, usled dešavanja na koja niko nije mogao da utiče, a niko nije mogao ni da ih predpostavi.
Teško je osporiti da Svetsko prvenstvo nije bilo uspešno - čak i nakon presedana kada je američki predsednik Donald Trump intervenisao i doveo u pitanje integritet turnira.
Na turniru je učestvovalo rekordnih 48 reprezentacija i odigrane su čak 104 utakmice.
Prenosi utakmica Svetskog prvenstva sele se sa televizijskih ekrana na društvene mreže.
Ovogodišnje Svetsko prvenstvo ima rekordne 104 utakmice, nakon što je FIFA proširila takmičenje na 48 reprezentacija. Do kraja turnira, predsednik FIFA Gianni Infantino prisustvovaće gotovo polovini svih mečeva.
Politička pozornica Svetskog prvenstva 2026. konačno je preuzela glavnu ulogu na kraju drugog polufinala.
YouTube
pre 1d
YouTube
pre 1d
pre 3 sata 16: 00
Čuveni srpski odbojkaš Željko Tanasković danas je u Beogradu na Generalnoj skupštini Međunarodne federacije za školski sport (ISF) reizabran na funkciju predsednika ISF-a.
pre 6 sati 13: 08
Ženska ekipa vazdušnom puškom predstavljaće Srbiju na finalnom turniru Lige šampiona, saopštila je danas Evropska streljačka konfederacija.
19.07.2026 20: 31
Neviđeni golferski preokret.
Ostavite komentar