pre 39 minuta 00: 39
Pohod ka 25. Grend slemu: Đoković igra protiv Argentinca Navonea
Najbolji teniser Srbije svih vremena u Njujorku započinje misiju osvajanja 25. Grend slem trofeja
MAXIM THORE / Bildbyran Photo Agency / Profimedia
Austrijanci Jan Herl i Štefan Embaher osvojili su zlatnu olimpijsku medalju na premijernom izdanju “Super tima” u ski skokovima, jer su dominirali od prve serije, ali senku na takmičenje stavile su sudije koje su menjale odluke zbog snežne vejavice u trećoj seriji i na kraju je prekinuli pred nastup poslednja četiri skakača.
Dosta čudna odluka da se računaju samo dve serije, pa su Poljaci prošli u par minuta put od dubokog razočarenja do srebrne medalje (Vinšek i Tomašijak), Norvežanima (Dorfang i Sundal) se nasmešila bronza, dok su vodeći Nemci posle šest serija skokova ostali u šoku! Malo je reći neobičan rasplet!
Umesto muških timskih skokova (četiri skakača) na Zimskim Olimpijskim igrama u Milanu i Koritini d' Kampeco prvi put su se takmičili super timovi, odnosno po dvojica izabranih skakača iz svake zemlje. Sve ekipe su se takmičile u prvoj rundi (dva skoka), zatim je u drugoj seriji skakalo 12 najuspešnijih, a u konačnoj borbi za medalje osam ekipa.
Herl i Embaher su vodili od starta, Slovence je koštao slab skok Lanišeka u drugoj rundi, pa su oni pali na peto mesto pred poslednju seriju. Austrijanci su imali 21,4 poena prednosti nad Poljskom, za koje je Tomašijak skakao fenomenalno.
Anže Lanišek je zakazao i u trećoj seriji (128,5 m), pa Domen Prevc to više nije mogao da dostigne i da se domogne medalje. Bili su tek sedmi pred poslednju turu skokova, sa čak 18 bodova manje od trećeplasiranih Norvežana. Podbacio je Poljak Vonšek, pa su oni bili četvrti.
Jan Herl je ostavio Embaheru za poslednji skok prednost od čak 31 boda. Poslednja, šesta serija trebalo je da donese samo borbu za srebro i bronzu. Domen Prevc je morao da skoči oko 135 metara da bi se možda nadao čudu. Počeo je i sneg da pada, Prevc je bio spušten na kapiju 12, zbog većeg broja bodova.
Sudije su većale da li da im to i dozvole zbog vetra, pa je bio prekid od 10 minuta. Dobio je dozvolu, skočio je samo 124,5 metara i Slovencima se rizik nije isplatio, ostali su bez medalje. Filip Rajmond je leteo kroz sneg i sleteo na 136 metara, što je Nemce približilo medalji. Kalkulisai su i Poljaci, četvrti posle pet serija.
Kacper Tomašijak je osvojio dve medalje u Milanu, vremenaki uslovi mu nisu išli na ruku, jer je sneg sipao “kao besan”. Sedeo je 10 minuta na zaletištu i bio kao Sneško Belić. Organizatori su isuviše oklevali oko nekih odluka, sneg je bio vlažan, uticao je na kvalitet skokova.
Tomašijaku je za prvo mesto trebalo preko 130 metara, ali nije imao dovoljnu brzinu, doskočio je na 124 metra i Poljska je u tom momentu ostala bez odličja. Sledeći je bio Sundal za Norvešku i sudije su odlučile da prekinu takmičenje i računaju samo dve runde. Austrija je došla do zlata, Poljska je srebrna a Norvežani bronzani! Čudna odluka, obzirom na to da je odrađena peta serija i iz šeste nisu skakale samo četiri selekcije!
U Velikoj Britaniji se vodi postupak protiv Manchester Cityja zbog kršenja pravila Premijer lige i UEFA, a nepovoljna presuda mogla bi da naruši odnose te zemlje i vlasnika kluba iz UAE.
Dušan Vlahović je sa 26 godina napustio Juventus i potpisao trogodišnji ugovor s Beşiktaşem. Mohamed Salah je nakon devet sezona u Liverpoolu otišao u Trabzonspor.
Samo nekoliko meseci pre prelaska u Lakerse, firma u vlasništvu LeBrona Jamesa uzela je kredit od gotovo 300 miliona dolara od dve životne osiguravajuće kompanije.
Romanov slučaj je zanimljiv i izvan sveta sporta. On pokazuje kako funkcioniše ekonomija pažnje, u kojoj novinari postaju preduzetnici a publika tržište. Reputacija postaje ključna poslovna prednost, a nju italijanski novinar, sada kreator sadržaja, sve više gubi.
Finansijski detalji nisu poznati, ali sva tri ugovora imaju gotovo istu strukturu: Gemini dobija ekskluzivan status u kategoriji veštačke inteligencije, dok Pixel postaje zvanični partner za mobilne telefone.
YouTube
pre 2h
YouTube
pre 2h
pre 5 sati 19: 53
Muška vaterpolo reprezentacija Srbije poražena je od Crne Gore rezultatom 14:13 (3:3, 4:4, 3:4, 4:2) u drugom kolu grupe A na Mediteranskim igrama u Tarantu.
pre 5 sati 19: 40
Zvezdin trofejni džudista osvojio je bronzanu medalju u nacionalnom kimonu na istorijskom Gran slemu u Lozani.
pre 9 sati 15: 38
Najsjajnije odličje za naš miks vazdušnom puškom...
29.08.2026 21: 22
U subotu, 5. septembra, Beograd će biti domaćin još jednog izdanja Belgrade 10K RUN, a ove godine posebnu pažnju privlači elitna trka i najava borbe za rezultat ispod 28 minuta
Ostavite komentar