pre 10 minuta 14: 16
Kros kantri: Ženska štafeta Norveške osvojila zlato u trci na 4x7,5 km na ZOI
Norveška je do zlata došla rezultatom jedan sat, 15 minuta i 44,8 sekundi.
Credit: IMAGO / imago sportfotodienst / Profimedia
Francuzi Loran Furnije-Bodri i Gijom Sizeron osvojili su u sredu olimpijsko zlato na ZOI u plesu na ledu, tesno nadmašivši glavne favorite, Amerikance Medison Čok i Evana Bejtsa, ali polemika oko ishoda i dalje traje.
Oba para ostvarila su najbolje ocene sezone u slobodnom programu, ali su Furnije-Bodri i Sizeron slavili sa ukupno 1,43 boda prednosti posle dva takmičarska dana. Čok i Bejts, trostruki uzastopni svetski šampioni, vidno su teško podneli odluku sudija.
Bejts je njihov nastup nazvao „izvedbom za zlato“, dok su oboje istakli da su ponosni na ono što su prikazali na ledu.
Iako su u javnim istupima ostali uzdržani kada je reč o suđenju, rezultati su izazvali talas negodovanja i otvorili pitanja o nedoslednostima i mogućoj nepravdi.
Debata je počela još posle ritmičkog programa u ponedeljak, kada su Francuzi dobili najviše ocene uprkos vidljivim problemima u sinhronizaciji u elementu „tvizl“, dok su Amerikanci izveli čist program.
Posle slobodnog programa polemika je eskalirala. Furnije-Bodri i Sizeron ponovo su imali vidljive greške u tvizlovima, dok su Čok i Bejts gotovo bez greške izveli sve elemente.
Posebnu pažnju privukla je francuska sutkinja Žezabel Dabuа, koja je Amerikancima za slobodni program dodelila 129,74 boda, najnižu ocenu od svih devet članova panela i više od pet bodova ispod proseka. Istovremeno, Francuzima je dala 137,45, gotovo tri boda iznad proseka ostalih sudija.
Dabua je i na finalu Gran prija u decembru uradila nešto slično, kada je Amerikancima dala tek minimalnu prednost uprkos greškama i padu francuskog para.
ISU je danas saopštila da stoji iza ocenjivanja.
„Uobičajeno je da postoji raspon ocena među sudijama, a postoje mehanizmi koji ublažavaju te razlike“, navodi se u saopštenju.
Na prvi pogled, ostanak Darija Šarića u NBA ligi još jednu sezonu nije izgledao kao velika sportska vest. Nema velikog ugovora, nema statusa zvezde, nema garantovane uloge u rotaciji.
Giannis Antetokounmpo nije promenio dres do NBA trade deadlinea, ali je promenio dimenziju priče.
Ben Harburg je slavio nakon što je njegov fudbalski tim Al Kholood pobedio u spektakularnoj utakmici sa sedam golova i prvi put se plasirao u polufinale Kraljevog kupa.
Kada se zarade sportista iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, BiH, Crne Gore i Severne Makedonije svedu na istu valutu, regionalna sportska hijerarhija prestaje biti stvar percepcije i postaje čista računica.
Tokom kratkog perioda Zimskih olimpijskih igara, vodeći brendovi ubrzano nastoje da ubede rekreativne skijaše kako im je, baš kao i njihovim idolima, potrebna najsavremenija oprema da bi uspeli na stazama.
pre 2 sata 11: 53
Druga trka na rasporedu je u 13.30 časova.
pre 3 sata 11: 05
Ipak, snimci pokazuju da je Kenedi prstom dodirnuo kamen, što je prema pravilima karlinga zabranjeno. Igrač sme da drži samo ručku kamena pre linije prestupa, a svaki dodir kamenja rukom ili opremom nakon te linije predstavlja prekršaj.
pre 14 sati 23: 40
Hokejaši Kanade posle Češke bili su ubedljivi i protiv Švajcarke. Hokejašice Švedske i SAD obezbedile plasman u polufinale ZOI.
pre 17 sati 21: 07
Đuto Tocuka stigao do zlata, Skoti Džejms do srebra, a Rjusei Jamada do bronze u snoubordu halfajp.
YouTube
pre 15h
YouTube
pre 15h
pre 11 minuta 14: 16
Norveška je do zlata došla rezultatom jedan sat, 15 minuta i 44,8 sekundi.
pre 1 sat 13: 25
Šahovski savez Srbije saopštio je da je Andrija Jorgić jedini kandidat za predsednika Saveza.
pre 1 sat 13: 00
Tomović je stazu dugu 1.448 metara prešao za 1.24,97 minuta.
pre 2 sata 11: 53
Druga trka na rasporedu je u 13.30 časova.
Ostavite komentar