pre 1 minut 12: 22
Zvezdin adut ide na Mundijal: Južna Koreja objavila konačan spisak
Pažnju je privukao je Jens Kastrop, koji je postao prvi fudbaler mešovitog porekla pozvan u reprezentaciju.
Credit: NTB, NTB / Alamy / Profimedia
Norvežanin Jens Luras Oftebro, opravdao je ulogu favorita i osvojio je zlatnu medalju u nordijskoj kombinaciji na Zimskim olimpijskim igrama. Posle ski skokova na maloj skakaonici, Norvežanin je u kros kantriju na 10 kilometara nadoknadio zaostatak od 20 sekundi i stigao do zlata u vremenu 29:59,4 minuta. Srebrni je Austrijanac Johanes Lamparter, a bronzani Finac Ero Hirvonen.
Estonac Kristjan Ilves je na maloj skakaonici stekao lepu prednost od 15 sekundi pred Austrijancem Tomasom Retenegerom, 19 pred Japancem Rjotom Jamamotom, 20 pred prvim favoritom Einarom Lurasom Oftebrom iz Norveške i Stefanom Retenegerom.
U kros kantriju na 10 kilometara, Estonac je odolevao do polovine trke, ali su Oftebro i Finac Ero Hirvone dodali gas i poveli jednu grupu od šestorice nordijaca koji su bili tik iza Ilvesa.
Ubrzo je Ilves pao na sedmo mesto jer ga je cela grupa pretrčala i čak šestorica su konkurisala za podelu medalja (Hirvonen, Oftebro, Herola, Lamparter, Stefan Reteneger, Gajger).
Oftebro i Reteneger su prvi prošli na 7,5 kilometara, ali je cela grupa pratila tempo, pa se očekivao veoma zanImljiv finiš. Na poslednjem prolazu (8,7 km), Oftebro, Lamparter i Hervone su se odvojili na nekoliko sekundi i raspodelili medalje.
Oftebro je u sjajnom finišu osvojio zlato u vremenu 29:59,4 minuta, Austrijanac Johanes Lamparter je stigao do srebra (+1,0 sek), a Finac Ero Hirvonen do bronze (+2,5 sek). Ilves je bio na kraju šesti.
Postoji trenutak koji mnogi iskusni sportski novinari prepoznaju na prvu. Sednete uz nekoga od pedeset ili više godina, gledate utakmicu na kablovskoj televiziji, i negde između prvog i drugog poluvremena na ekranu se pojavi grafikon.
Baražni meč za plasman u Premijer ligu poznat je kao najprofitabilniji meč u ovom sportu. Ove godine, jedan od timova je možda već izgubio svoju šansu i pre nego što se lopta zakotrlja.
Teško je odvojiti sport od politike, a FIFA je odavno odustala od svakog pokušaja da to učini.
Kineska vlast upozorila je da navijači ne treba da organizuju rođendanske proslave za sportiste nacionalnih timova, navodeći zabrinutost zbog korišćenja javnih resursa i ometanja treninga, objavila je Kineska centralna televizija (CCTV).
FIFA je pre nego što su ulaznice ove godine puštene u prodaju dobila 500 miliona zahteva za karte, u poređenju sa manje od 50 miliona za Svetska prvenstva 2018. i 2022. godine.
pre 17 sati 18: 32
Vaterpolista Novog Beograda oprezan i optimistačan uoči najmanje tri okršaja sa Kragujevčanima.
pre 18 sati 17: 31
Jedan od brojnih reprezentativaca u redovima šumadijskog tima apeluje tim da ne razmišlja puno unapred.
pre 21 sat 15: 15
Ministar sporta Zoran Gajić rekao je danas povodom potpisivanja ugovora sa mladim i perspektivnim sportistima da je država Srbija izdvojila rekordni 731 milion dinara za stipendije i tako pokazala da nastavlja politiku ogromnih ulaganja u sport.
14.05.2026 16: 10
Vaterpolo klub Radnički iz Kragujevca pozvao je danas navijače da pruže podršku timu i navijaju fer i sportski na predstojećim utakmicama finala plej-ofa Superlige Srbije.
Ostavite komentar