Birk Rud zlatna medalja Zimske olimpijske igre Livinjo slobodno skijanje | Arena Sport
srb
najnovije
Vesti iz ostalih sportova

Birk Rud novi olimpijski šampion u "slopstajlu": Zlatnom Amerikancu iz Pekinga drugo mesto

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

10.02.2026 14:25
Birk Rud AP Photo/Gregory Bull
Birk Rud

Norvežanin Birk Rud osvojio je danas u Livinju zlatnu medalju u slobodnom skijanju u disciplini "slopstajl" na Zimskim olimpijskim igrama u Milanu i Kortini.

On je imao sjajan nastup, vredan 86.28 bodova, što je Norveškoj donelo četvrto zlato na takmičenju, koja je sada izbila na prvom mestu po broju nasjajnijih medalja.

Srebro je pripalo braniocu titule iz Pekinga - Amerikancu Aleksu Holu, koji je osvojio 85.72 bodova, dok je bronza otišla u ruke Luke Haringtona sa Novog Zelanda sa 85.15 bodova.

 

 

Podsetimo, u ženskoj konkurenciji u ovoj disciplini slavila je Matilda Gremo iz Švajcarske, koja je odbranila naslov prvaka iz Pekinga.

 

 

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

Kina zabranjuje rođendanske proslave za sportiste

Kineska vlast upozorila je da navijači ne treba da organizuju rođendanske proslave za sportiste nacionalnih timova, navodeći zabrinutost zbog korišćenja javnih resursa i ometanja treninga, objavila je Kineska centralna televizija (CCTV).