pre 18 minuta 10: 00
Kreće niška bitka za "Žućkovu levicu", njen čuvar Crvena zvezda prvo igra sa "otpisanim" Borcem
U Nišu večeraš počinje završnica takmičenja nazvana po legendi srpske košarke Radivoju Koraću.
Rvački Savez Srbije
Ženska rvačka reprezentacija Srbije pripremaju se u Kanjiži za predstojeće Evropsko prvenstvo za mlađe seniorke, koje će u martu biti održano u Zrenjaninu. Rvačice Srbije su bazične pripreme odradile na Kopaoniku, a trenutno treniraju u Nacionalnoj rvačkoj akademiji u Kanjiži.
Prvi trener ženske srpske selekcije Dalibor Perović radi sa petnaestak takmičarki uz asistenciju iranskog stručnjaka Gadira Zahabija.
"Rvački savez Srbije omogućio nam je zaista vrhunske uslove za rad. Prvo smo mesec dana bili na Kopaoniku, a sada smo u Kanjiži gde ćemo boraviti do kraja januara. Potom nam sledi put u Belorusiju, gde ćemo uz vrhunske sparing parntnerke trenirati deset dana. Onda nam predstoji i učešće na Gran priju, gde ćemo na delu moći da proverimo trenutnu formu", rekao je Perović.
Srbiju će na EP za rvačice do 23 godine u Zrenjaninu predstavljati šest reprezentativki.
"Prošle sezone su nam izmakle neke medalje na velikim takmičenjima. Osvojeno je par petih mesta i zato je velika želja svih nas da na ovom Evropskom prvenstvu dođemo bar do jednog odličja. Devojke su dosadašnji tok priprema odradile besprekorno, zaista ulažu veliki trud i napor i verujemo da će se to isplatiti. Sve su zdrave, nema povreda i sa određenom dozom optimizma čekamo sve izazove", konstatovao je Perović.
Žensko rvanje u Srbiji poslednjih godina doživljava veliku ekspanziju.
"Beležili smo dobre rezultate i to je na pravi način prepoznato od strane RSS. Moram da naglasim da uživamo veliku podršku i veoma smo zahvalni na tome. Dugoročni cilj je da se izbori norma za učešće na Olimpijskim igrama. Videćemo da li je to realno već 2028. u Los Anđelesu. Naše rvačice učestvovaće na kvalifikacionim turnirima, biće izuzetno teško izboriti plasman jer će konkurencija biti žestoka, ali sportski je nadati se", zaključio je Perović.
Profesionalni sport više nije industrija zabave. Po strukturi prihoda i stabilnosti "cash flowa" sve više liči na infrastrukturu. Ipak, način na koji se finansira i dalje odražava logiku porodičnog vlasništva, a ne tržišta kapitala.
Na prvi pogled, ostanak Darija Šarića u NBA ligi još jednu sezonu nije izgledao kao velika sportska vest. Nema velikog ugovora, nema statusa zvezde, nema garantovane uloge u rotaciji.
Giannis Antetokounmpo nije promenio dres do NBA trade deadlinea, ali je promenio dimenziju priče.
Ben Harburg je slavio nakon što je njegov fudbalski tim Al Kholood pobedio u spektakularnoj utakmici sa sedam golova i prvi put se plasirao u polufinale Kraljevog kupa.
Kada se zarade sportista iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, BiH, Crne Gore i Severne Makedonije svedu na istu valutu, regionalna sportska hijerarhija prestaje biti stvar percepcije i postaje čista računica.
28.07.2025 13: 15
Luka Zelić, Uljhei Balaž, Todor Aksentijević i Andrej Simić predstavljaju Srbiju na planetarnom šampionatu.
21.07.2025 12: 05
Srpski rvači će pripreme za predstojeće Svetsko prvenstvo, koje se od 13. do 21. septembra održava u Zagrebu, nastaviti u mađarskom Sportskom centru Tate.
28.06.2025 16: 28
Medalja za srpskog rvača na prestižnom turniru u Turskoj.
17.04.2025 19: 11
Prvi trener rvačke reprezentacije Srbije Vojislav Trajković izjavio je da je veoma zadovoljan ostvarenim rezultatima na Evropskom prvenstvu, koje je održano u Slovačkoj.
pre 10 sati 23: 26
Česi su pobedili Dansku 3:2, a Šveđani su bili bolji od Letonije.
pre 12 sati 21: 54
Sva tri boba dvoseda Nemaca osvojili medalje.
pre 15 sati 18: 59
Šestoro ruskih i četvoro beloruskih reprezentativaca takmičiće se pod svojom zastavom na ZOI za paraolimpijce u Milanu od 6. do 15. marta.
pre 16 sati 17: 40
Holanđanke srebrne, Japanke bronzane, dok su kod muškaraca ostale medalje poneli SAD i Kina.
Ostavite komentar