pre 3 minuta 11: 50
Braga i Betis zavrteće četvrtfinalnu vrtešku Lige Evrope: Megdan visoko kotiranih timova
Portugalska i španska ekipa otvaraju drugu nokaut rundu drugorazrednog UEFA klupskog takmičenja.
Tanjug/AP Photo/Luca Bruno
"Ovog puta ćemo pokušati da podignemo jedan stepenik više u organizacionom smislu u odnosu na Evropsko prvenstvo 2016. godine koje je takođe bilo održano u Beogradskoj areni. Ono što svakako očekujemo i na sportskom planu da postignemo rezultat, makar približan onom iz 2016. godine", izjavio je generalni sekretar Vaterpolo saveza Srbije (VSS) Nemanja Marijan.
U Beogradskoj areni je u toku izgradnja bazena za predstojeće EP, koje je na programu od 10. do 25. januara. "Izgradnja bazena je krenula u petak na subotu posle košarkaške utakmice između Partizana i Makabija. Možemo da kažemo da smo jedan dan praktično ispred roka, zahvaljujući svim izvođačima i podizvođačima koji vredno rade ovde svaki dan, svaku noć. Sve bliže i bliže smo konačnoj postavci bazena za predstojeće takmičenje u Beogradskoj areni", rekao je Marijan novinarima u Beogradu.
On je zahvalio Evropskoj federaciji vodenih sportova, koja je Beogradu dodelila organizaciju kontinentalnog šampionata u vaterpolu. Istakao je i da je zadovoljan kako ide prodaja karata za EP.
"S obzirom da smo nekih desetak dana do početka takmičenja, apsolutno smo zadovoljni. Mi smo posle prvog dana obično lenji oko te nabavke karata tako da verujem da će kad počne takmičenje da plane prodaja karata kao što je to bilo 2016. Uzimam tu 2016. kao pozitivan primer, jer tada smo imali onako baš veliku navalu i veliki pritisak za dodatnim kartama kojih nažalost nije bilo. Iskreno se nadam da će tako biti ovog puta i da svi zajedno podržimo našu reprezentaciju do neke nove medalje", istakao je Marijan.
Generalni sekretar VSS je podsetio da poslednjih nekoliko godina šest ili sedam reprezentacija konkuriše za medalje na velikim takmičenjima.
"Tako i ovog puta imamo 6-7 ekipa od kojih svaka svaku može da pobedi i praktično je to pitanje trenutne inspiracije i trenutnog momenta. Ono što se tiče naše reprezentacije, mi uvek verujemo da možemo do samog kraja, tj. do zlatne medalje, ali da ne stvaramo taj pritisak našim momcima. Tu su nam glavni konkurenti Hrvati i Crnogorci, kao i aktuelni šampioni sveta Španci, tu su Italijani, Grci, Mađari... Biće žestoka konkurencija, ali nadam se da u Beogradskoj areni pred domaćom publikom naši vaterpolisti mogu da naprave vrhunski rezultat", zaključio je Marijan.
Vaterpolisti Srbije će na EP u Beogradu igrati u grupi sa Španijom, Izraelom i Holandijom.
Osim toga, otkrijte kako je politika ranije uticala na fudbal.
Dok svet ponovo razmatra sportski povratak Rusije, stanje u ukrajinskom fudbalu i dalje deluje kao podsetnik na to koliko je rat promenio samu definiciju profesionalnog sporta.
Rat na Bliskom istoku više nije samo bezbednosna i energetska priča. Za evropski fudbal on postaje stres-test poslovnog modela koji se godinama oslanjao na kapital, sponzorstva i politički uticaj iz Zaliva.
Predsednik Federalne komisije za komunikacije (FCC), Brendan Carr, predložio je da televizijske mreže imaju dozvolu da kolektivno pregovaraju sa sportskim ligama - kao način smanjenja troškova programa.
Saradnja Crocsa sa franšizom Minions rezultirala je modelom Minions Classic Clog, koji je zahvaljujući autentičnom dizajnu i hajpu - vrlo brzo rasprodat, tako da se sada jedino može naći na sekundarnom tržištu preprodaje.
26.01.2026 21: 56
Ministarstvo sporta Republike Srbije saopštilo je večeras da je isplaćena zaslužena novčana nagrade u iznosu od po 20.000 evra.
25.01.2026 22: 57
Donosimo vam spisak svih igrača i članova stručnog štava selekcije Srbije, noog vladara Evrope.
25.01.2026 22: 30
Selektor Uroš Stevanović otkrio velike zdravstvene probleme ekipe, na putu ka evropskojhn tituli.
25.01.2026 22: 05
Gro najboljeg sastava šampionata Evrope u Beoradu čine igrači novog šampiona.
YouTube
pre 13h
YouTube
pre 13h
pre 3 sata 08: 40
"Delfini" sa Mađarima igraju možda ključnu utakmicu u kvalifikacijama za Svetski kup u Sidneju.
pre 14 sati 21: 46
Svetska atletika saopštila je danas da će od 2030. godine organizovati samostalno Svetsko prvenstvo u maratonu. Kako se navodi, maraton će ostati disciplina na svetskim prvenstvima u atletici 2027. i 2029. godine, a zatim će biti izdvojen.
pre 17 sati 18: 52
Šampion odbranio pehar u kupu.
pre 17 sati 17: 59
Vaterpolisti Srbije su poraženi od Grčke 16:15 (3:4, 4:7, 6:3, 3:1) u drugom kolu grupne faze Svetskog kupa.
Ostavite komentar