Ženska štafeta Sjedinjenih Američkih Država (SAD) osvojila je danas zlatnu medalju u disciplini 4x400 metara na Svetskom prvenstvu u atletici u Tokiju.
Ženska štafeta SAD je do zlata stigla ukupnim rezultatom tri minuta, 16 sekundi i 61 stotinka, što je novi rekord svetskih šampionata. Srebro je pripalo štafeti Jamajke (3:19,25 minuta), dok je bronzanu medalju osvojila Holandija (3:20,18).
Zlatna medalja u muškoj štafeti 4x400 metara pripala je Bocvani (2:57,76 minuta). Srebro je osvojila muška štafeta SAD, dok je do bronzanog odličja stigla Južna Afrika.
Ostavite komentar