Američka atletičarka Melisa Džeferson-Vuden osvojila je danas zlatnu medalju u trci na 200 metara na Svetskom prvenstvu u Tokiju.
Džeferson-Vuden je 200 metara istrčala za 21,68 sekundi i došla do drugog zlata na ovogodišnjem prvenstvu, nakon što je pre pret dana bila najbrža na 100 metara.
Srebrnu medalju osvojila je Britanka Ejmi Hant sa 22,14 sekundi, a bronza je pripala Šeriki Džekson iz Jamajke sa 22,18.
Nešto kasnije, Američki atletičar Rai Bendžamin osvojio je zlatnu medalju u trci na 400 metara s preponama, te tako doneo novu radost "jenkijima".
Bendžamin je trku završio vremenom 46,52 sekunde, a zatim je odlukom organizatora bio diskvalifikovan, da bi na kraju njegova žalba bila usvojena pa je tako došao do zlatne medalje.
Brazilac Alison dos Santos osvojio je srebrnu medalju sa 46,84 sekunde, a bronza je pripala Abderahmanu Sambi iz Katara sa 47,06.
Ostavite komentar