pre 3 minuta 22: 23
(UŽIVO/VIDEO) Partizan - Tobol (1:0): Nema drugog gola, ofsajd za Kojzeka
Fudbaleri Partizana dočekuju kazahstanski Tobol od 21.00 (TV Arena 1 Premium) u trećem kolu kvalifikacija za UEFA Ligu konferencija.
Profimedia
Atletika nije ni izbliza unosan sport kao fudbal, košarka i neki drugi sportovi, pa su novčane nagrade uvek i svuda dobrodošle, a Međunardona atletska federacija premiraće svaki planetarni rekord na tek započetom Svetskom prvenstvu u Tokiju (13 - 21- septembar).
Ko god probije dosadašnju granicu u trčanju, bacanju koplja, skakanju, bacanju diska... vratiće se kući bogatiji za 100.000 dolara ili, skoro, 84.000 evra. Istim fondom su predviđene nagrade i za sve osvajače medalja, ali i druge odlično plasirane takmičare i takmičarke u Top osam.
Konkretno, u pojedinačnoj konkurenciji, zlato će biti nagrađeno sa 70.000 dolara, srebro sa 35.000 dolara, a bronza 22.000 u istoj valuti. Dalje, četvrtoplasirani dobija 16.000 dolara, petoplasirani 11.000, šestoplasirani 7.000, sedmoplasirani 6.000, a osmoplasirani 5.000 dolara. Ni najbolji u štafetnoj kategoriji neće se vratiti praznih džepova.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
13.03.2026 15: 58
Naš nacionalni tim brojaće devet članova.
22.09.2025 16: 45
Srpskoj atletičarki pripao ček od 22 hiljada dolara.
22.09.2025 12: 54
Svetsko prvenstvo u atletici donelo je veliku radost za Srbiju, koja je u disciplini skok uvis dobila osvajačicu bronzane medalje u vidu Angeline Topić.
21.09.2025 18: 47
"Ova bronza je nešto što fali porodici Topić, eto, Angelina je tu, i ona je odavno prevazišla i mamu i tatu."
pre 1 sat 20: 56
U ženskoj konkurenciji Srbiju će predstavljati Martina Bukvić i Nina Stanisavljević, koje će takođe pokušati da ostvare što bolje rezultate u konkurenciji najboljih evropskih plivačica.
pre 5 sati 16: 59
Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić razgovarao je danas sa predsednikom Sportskog saveza Srbije Davorom Štefanekom i njegovim saradnicima o daljem unapređenju i razvoju sporta u policiji.
pre 10 sati 12: 03
Srpska atletičarka na Evropskom prvenstvu u Birmingemu želi da u troskoku doskoči na pobedničko postolje
pre 23 sata 22: 55
Srpski derbi u ženskom meču za zlato je bio trka "rame uz rame", a završen je rezultatom 12:12 - drama se završila posle dva dodatna hica, a Živković je na kraju slavila sa 2:1.
Ostavite komentar