
pre 6 sati 23: 00
Espanjol umalo "pucao sebi u nogu" na Dmitrovićevom jubileju: Na kraju pobeda nad Majorkom
Fudbaleri Espanjola uspeli su da sačuvaju sva tri boda na svom stadionu nakon što su jedva izvukli pobedu protiv Majorke
Finale na 800 metara na Svetskom prvenstvu u plivanju, koje se održava u Singapuru, ostaće upamćeno po dva osnova: neverovatnom mučenju i osmom mestu olimpijskog prvaka Danijela Vifena i zlatu Ahmdea Žuadija iz Tunisa u vremenu 7:36,88 minuta, što je treće najbrže isplivano vreme svih vremena.
Najveća nada afričkog plivanja na duge staze, Žuadi (20) sjajn o je plivao u polufinalu, da bi u finalu oduvao konkurenciju i poneo naslov svetskog prvaka. Srebrni je bio Nemac Sven Švarc, a bronzani njegov zemljak Lukas Mertens.
Amerikanac Bobi Finke je ostao bez medalje, a frapantno je osmo mesto najboljeg plivača današnjice na dugim prugama Danijela Vifena. Irac je vodio u prvih 300 metara, a zatim posustajao, da bi se na kraju borio da jedva dođe do cilja. A, stigao je u vremenu 7:58,56 minuta što je 20 sekundi sporije nego u Parizu prošle godine, a 12 sekundi sporije nego u polufinalu!
Vifen je nedavno operaisao slepo crevo, nije uspeo u potpunosti da povrati snagu i formu, pa je na ovaj način platio danak u Singapuru.
U finalu štafeta 4x100 mešovito, ruska postava Miron Lifincev, Kiril Prigoda, Daria Klepikova i Darija Trofimova osvojili su zlato u vremenu rekorda šampionata 3:37,97 minuta, srebro je pripalo Kinezima, a bronza Kanađanima.
U disciplini 50 metara prsno do zlata je došao Italijan Simone Ćerasuolo (26,54 sek), srebrni je bio Rus Kril Prigoda, a bronzani Kinez Hajđang Đin. Na 200 leptir najbolji na svetu postao je Amerikanac Luka Urlando (1:51,87 min), vicešampion je Poljak Kšištof Čmielevski, a bronza je oko vrata Australijancu Herisonu Tarneru.
Nemačka je u Rigi savladala Tursku 88:83 i po drugi put postala prvak Evrope, osvojivši svetsko i kontinentalno zlato
U završnici karijere, vrhunski sportisti biraju između dve strategije. Jedna je "zlatni izlaz", Saudijska Pro liga i, drugačijom logikom, MLS, gde plate, poreski tretman i komercijalni paketi nude rekordne iznose.
Retko ko je tako duboko spojio modu i sport, ne samo kao sponzor, nego kao arhitekta vizualnog identiteta takmičenja, klubova i sportista, kao Giorgio Armani, italijanski modni guru koji nas je napustio prošlog četvrtka.
Bavarski gigant ostao je bez čak 17 igrača, a doveo je samo četvoricu koji realno ulaze u prvi tim. Nadzorni odbor eksplicitno je naložio smanjenje rostera.
Postoje različite vrste ronjenja: od rekreativnog, slobodnog (apnea), tehničkog, pa sve do speleoronjenja i istraživanja olupina.
YouTube
pre 6h
YouTube
pre 6h
YouTube
pre 6h
pre 7 sati 22: 15
Italijanski skijaš Mateo Franzoso tragično je preminuo nakon teškog pada tokom priprema u Čileu
pre 8 sati 21: 34
Muška reprezentacija Srbije u basketu 3x3 za igrače do 23 godine otputovala je danas u kineski Šongan, gde će od 17. do 21. septembra biti održano Svetsko prvenstvo, objavio je KSS.
pre 12 sati 16: 48
Armand Duplantis je fenomen svetske atletike.
pre 13 sati 15: 48
Šveđanin uz zlato preskočio 6,30 metara i 14. put oborio svetski rekord.
Ostavite komentar