pre 5 sati 23: 42
Spartak posle drame i dva produžetka poražen od Beča
Spartak je posle dva produžetka poražen od Beča u 15. kolu AdmiralBet ABA lige.
Tanjug/AP Photo/Luca Bruno
Vaterpolo reprezentacija Crne Gore uspešno je preskočila prvu prepreku na Svetskom prvenstvu, pošto je danas u tesnoj utakmici savladala selekciju Grčke rezultatom 10:9 (5:3, 2:3, 1:1, 2:2).
Bila je to prva velika pobeda "ajkula" nad "Helenima" posle dugih 11 godina na velikim takmičenjima, uzevši u obzir Olimpijske igre, Svetsko i Evropsko prvenstvo. A, naredni rival Crnogorcima u grupi biće selekcija Hrvatske.
Nakon veoma dimanične i sadržajne prve četvrtine, ekipa Dejana Savića stekla je dva gola prednosti, a to vođstvo, uprkos jakoj ofanzivi Grka, sačuvala je do poslednjeg zvižduka. Imali su "Heleni" periode odlične igre u drugoj deonici. Sve do samog kraja nastojali su da se vrate u meč, ali je stamena odbrana Crnogoraca ipak bila "jača" od napada rivala.
Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Gardašević i Radović sa po tri postignuta gola, dok su listu strelaca grčke reprezentcije predvodili Gkilas (3) i Skompupakis (2).
Podsetimo, plasman u četvrtfinale takmičenja izboriće pobednik grupe, dok će drugoplasirani i trećeplasirani igrati osminu finala protiv selekcija koje osvoje drugo i treće mesto u grupi C, koju čine SAD, Brazil, Kanada i Singapur.
Crna Gora naredni meč igra u ponedeljak protiv Hrvatske od 11:30, dok je okršaj sa Kinom zakazan za 16. jul u ranim jutarnjim časovima (6.10).
GRUPA D
SUBOTA
Kina – Hrvatska 6:25
Crna Gora – Grčka 10:9
PONEDELJAK
Grčka – Kina 06.10
Hrvatska – Crna Gora 11.35
SREDA
Kina – Crna Gora 06.10
Grčka – Hrvatska 11.35
Fudbal je prvi put u istoriji prestigao bejzbol kao "apsolutno omiljeni sport" u Sjedinjenim Američkim Državama, prema podacima Ampere Analysisa.
Do Zimskih olimpijskih igara Milano Kortina 2026 deli nas manje od mesec dana
Nemci, uprkos punim tribinama i impresivnoj posećenosti, više nisu u prvom planu.
Sportska 2026. godina biće prva u kojoj se svi ključni trendovi industrije sudaraju u isto vreme.
Ako se na kraju 2025. povuče crta ispod saudijske sportske strategije, slika je jasnija nego pre dve godine, ali i neugodnija za one koji su očekivali brze odgovore.
24.07.2025 09: 15
Ekipa Uroša Stevanovića igra za treće mesto na Svetskom vaterpolo prvenstvo u Singapuru.
23.07.2025 20: 08
Selektor srpske vaterpolo reprezentacije između bolnog poraza u polufinalu i meča za treće mesto na svetu.
22.07.2025 15: 35
Španija u poslednje četiri sekunde izborila produžetak, a onda i plasman u finale Svetskog prvenstva.
22.07.2025 13: 35
Vodili su Grci 7:6 četiri sekunde pre kraja utakmice...
pre 6 sati 22: 47
Centar srpske reprezentacije u vaterpolu spreman za klasik ovog sporta.
pre 6 sati 22: 27
Iskusni srpski vaterpolista jedva čeka važan meč sa komšijskom selekcijom.
pre 6 sati 22: 12
Selektor vaterpolo selekcije Srbije ishvalio svoj tim nakon trijumfa nad Francuskom.
pre 7 sati 21: 49
Izabranici Uroša Stevanovića nešto slabije otvorili meč, a onda "torpedovali" nedostojnog rivala.
Ostavite komentar