pre 4 minuta 09: 40
(VIDEO) Magija bejzbola, Los Anđeles Dodžersi odbranili titulu šampiona!
Čuvena ekipa iz Los Anđelesa slavila 4:2 u finalu Svetske serije.
Udruženje vaterpolo trenera Srbije
Udruženje vaterpolo trenera Srbije je aktivnosti za 2024. privelo kraju organizacijom seminara za sve svoje članove, održanom u amfiteatru Univerziteta "Union Nikola Tesla".
Velikim godišnjim seminarom je ujedno počeo i novi ciklus stručnih skupova, koji će, kao i minule sezone, biti nastavljen regionalnim seminarima, planiranim za narednih nekoliko meseci.
Predavanja je ispratilo oko 100 članova, što na licu mesta, što u direktnom prenosu koji je organizovan za sve koji su bili sprečeni da prisustvuju.
Razmatrano je nekoliko tema. Iako u programu predavanja nisu bila nova pravila ova tema se sama nametnula, s obzirom da su promene uvedene nedavno i primenjivaće se tokom Svetskog kupa.
Skup je otvorio Viktor Jelenić, predsednik Vaterpolo saveza Srbije, koji je najavio da je gotovo sigurno da će nova pravila (skraćvanje terena, napada…) biti i definitivno prihvaćena i da će ostati na snazi i posle Svetskog kupa i dodao:
"U skladu s izmenama a da bismo ostali konkurentni u svetu, smatram da bi trebalo da počnemo sa drugačijim načinom obuke mladih igrača, da budemo brži, kao Španci i Italijani. Naš vaterpolo je uvek bio drugačiji od njihovog, svaki igrač je specijalizovan za svoje mesto u timu. Po mom mišljenju, nova pravila će promeniti koncept vaterpolo igre. Sve će se brže dešavati. Kroz neoliko godina imaćemo vaterpolo u kome će svi igrači morati da budu sposobni da igraju na svakoj poziciji u timu. To je moje mišljenje, ali svi vi ste stručniiji od mene i verujem da ćete znati šta treba da se promeni i kakav model treba da se uvede da bismo se prilagodili promenama i ostali konkurentni".

Udruženje vaterpolo trenera Srbije
Trenere je u ime Fakulteta pozdravio novi dekan Bojan Međedović, koji je podvukao da ga raduje veliki odziv trenera. Međedović je ujedno i prvi predavač na seminaru. Tema njegovog izlaganja i potom razgovora sa učesnicima seminara bila je "Trening sa otporom za vrhunske vaterpoliste."
Dejan Jovović, predsednik Udruženja vaterpolo trenera Srbije, je istakao da je cilj UVTS da se na svakom seminaru posveti pažnja fizičkoj pripremi u vodi i na suvom, a posebno u svetlu promene pravila.
"Pokušaćemo da napravimo smernice šta treba da menjamo u fizičkoj pripremi u odnosu na smanjenje terena, skraćivanje napada. Na osnovu iskustava koje sam imao sa ranijim takmičenjima na kojima se eksperimentalno igralo na kraćem terenu verujem da će nove izmene zahtevati bržu igru. Skraćivanje terena za pet metara i napada za pet sekundi uopšte nije malo".
Ove godine, jedan od predavača bio je i gost iz inostranstva, jedan od najuspešnijih trenera u svetskom ženskom vaterpolu u ovom trenutku. Grčki trener Evangelos Dudesis, selektor ženske reprezentacije Holandije, je održao dva predavanja.
Stručnjak koji je ove godine sa Holanđankama osvojio evropsko zlato i olimpijsku bronzu,a prošle godine titulu svetskg prvaka je pričao o temama:
"Sličnosti i razlike u radu u muškom i ženskom vaterpolu" i "Polazak u kontranapad i odbrana od kontranapada u muškom i ženskom vaterpolu".
Dudesis je predstavio razlike i sličnosti kako u fizičkoj, taktičkoj, psihološkoj pripremi, tako i u komunikaciji sa sportistima.
"S obzirom da većina naših članova radi pre svega u muškom vaterpolu, želimo svima da približimo i ženski vaterpolo, da steknu nova saznanja na osnovu iskustva uspešnog stručnjaka. Jedan od ciljeva UVTS je da kroz ovakva predavanja i druge aktivnosti dođemo do toga da možemo da radimo i u ženskim i u muškom vaterpolu."
Psihološka priprema je poslednjih godina sastavni deo svakog vrhunskog sporta, a ona je bila i jedan od segmenata ovogodišnjeg seminara. O njoj je govorio Andrija Gerić, olimpijski šampion u odbojci 2000, a danas sportski psiholog. Gerić, koji je od ove godine član stručnog štaba muške reprezentacije Srbije je održao predavanje: "Od plivača do vrhunskog igrača".
Sem spomenutih, na dnevnom redu je bila i jedna tema koja nije vezana za stručni rad, ali je bitna za trenere. Bivši vaterpolista, danas advokat i član ekspertskog tima UVTS, Uroš Ganović, je govorio o pravnoj zaštiti trenera.
Real Madrid, najvredniji fudbalski klub na svetu i jedini sa godišnjim prihodima iznad milijardu evra, priprema se za najosetljiviju promenu u svojoj istoriji dugoj 123 godine.
Kompanija 777 Partners je stekla udele u sedam fudbalskih klubova i bila je blizu kupovine Evertona.
Nova, 80. po redu NBA sezona počinje u utorak, a otvorit će je aktualni prvaci Oklahoma City Thunder ogledom s Houston Rocketsima.
Na skupštini European Football Clubs (EFC) u Rimu, predsednik UEFA Aleksander Čeferin upozorio je da evropski fudbal mora ostati otvoren, inkluzivan i zasnovan na sportskom meritornom principu.
Golf rizort Donalda Trumpa u Škotskoj i u 2024. godini završio je u minusu, trinaestu godinu zaredom.
05.02.2025 14: 45
Vaterpolisti Radničkog dočekaće sutra od 20 časova ekipu Juga u revanš meču osmine finala Kupa Evrope. Radnički je u prvoj utakmici pobedio rezultatom 15:9.
28.01.2025 21: 05
Najefikasniji u ekipi Novog Beograda bio je Angelos Vlahopulos sa četiri pogotka, dok se Nikola Lukić tri puta upisao u listu strelaca
22.01.2025 21: 18
Najefikasniji u ekipi Novog Beograda bio su Vasilije Martinović i Bilal Gbadamasi sa po dva postignuta gola. U redovima Jadrana najbolji je bio Loren Fatović sa četiri pogotka.
22.01.2025 21: 05
Vaterpolisti Radničkog upisali su i drugu pobedu ove godine pošto su savladali Solaris iz Šibenika 16:10 (4:4, 3:2, 4:2, 5:2) u 13. kolu Regionalne lige.
YouTube
pre 10h
YouTube
pre 12h
pre 10 sati 22: 46
Novobeograđani se pridružili Radničkom i Savi, u nedelju igraju Crvena zvezda i Šabac.
30.10.2025 21: 33
Tokom prethodnih sedam meseci, od 27. marta do danas, najmlađi srpski golferi takmičili su se u okviru "Juniorske Lige Ada" na terenu GK Ada.
29.10.2025 17: 08
Sav prihod od prodaje ulaznica za predstojeći derbi sa Crvenom zvezdom, biće donira džudo klubu. Futsal klub Partizan se oglasio sledećom objavom.
29.10.2025 12: 00
Zvanično najbrži čovek na svetu, vlasnik svetskog rekorda u trci na 100 metara i jedan od najpoznatijih sportista u istoriji Jamajke, Jusein Bolt zamolio je navijače širom sveta da se mole za njegovu zemlju.
Ostavite komentar