pre 1 sat 11: 16
Prilika koja se mora iskoristiti: Đoković saznao svoj put do trofeja u Sinsinatiju
Odsustvo Sinera i Alkaraza se mora iskoristiti.
MN Press
Dragan Ristić, pobednik Paraolimpijskih igara u gađamnju malokalibarskom puškom, prošle nedelje upucao je zlatnu medalju na POI u Parizu, ali želi da nastavlja da učestvuje na najvećem sportskom takmičenju.
Imao je vrhunski nastup u Tokiju, a posle osvajanja titule u "gradu svetlosti" želi da isto uradi u Los Anđelesu:
"Nadam se da ću ponoviti rezultat na Paraolimpijskim igrama 2028. godine. S pripremama za ovogodišnje POI krenuo sam još u februaru, a osvojeno zlato i srebro na Evropskom prvenstvu u junu dali su mi snagu i veru da ću moći da ostvarim dobar rezultat na Igrama u Parizu", najavio je srpski parastrelac na svečanom prijemu, organizovanom u zgradi Gradske uprave Kragijevca, za njega i predstavnike Streljačkog kluba „Čika Mata".

MN Press
Ristić se na POI 2024 takmičio i u gađanju vazdušnom puškom, ali nije napravio ono što su žečeli pn i njegov trener.
"Treninzi su bili vrhunski, ali pritisak, trema i prevelika želja da brzo ostvarim uspeh učinili su da izostane medalja u gađanju vazdušnom puškom, što me nije omelo da posle tri dana, uz dva dobra treninga, u gađanju malokalibarskom puškom ostvarim željeni rezultat. Šta smo zaista uradili i koliki smo uspeh ostvarili vidimo tek kad se vratimo u Srbiju i zbog toga hvala svim građanima, Srbiji, što cene ono što rade paraolimpijci i Gradu Kragujevcu što podržava streljaštvo",rekao je Ristić.
Predstavnici Grada Kragujevca su najavili da će lokalna samouprava nastaviti da ulaže u Streljački klub „Čika Mata”, u obnavljanje njihove opreme i sređivanje prostora u kome treniraju, kako bi se strelci što bolje pripremili za Svetsko i Evropsko prvenstvo, kao i za Igre u Los Anđelesu 2028. godine.
Što se tiče tek završenih POI, osim Ristića naša zemlja se radovala i odličjima koje su uzeli: parastonoteniserka Borislava Perić Ranković, pojedinačno (srebro) i u dublu sa Nadom matić (srebro); paraatletičar Nebojša Đurić u bacanju kugle (srebro); paraatletičar Željko Dimitrijević u bacanju čunja (bronza) i parastonoteniser Mitar Palikuća (bronza).
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
YouTube
pre 14h
YouTube
pre 16h
pre 13 sati 22: 58
Veliko iznenađenje viđeno je u najpraćenijoj disciplini atletskog programa na Evropskom prvenstvu u Birmingemu. Britanac Romel Glejv osvojio je trku na 100 metara rezultatom 10,09 sekundi, iako njegov trijumf nije bio očekivan pre početka finala.
pre 13 sati 22: 35
Luka Bošković mladi srpski atletičar zauzeo je peto mesto u finalu skoka udalj na EP u Birmingemu, ali je i pored izostanka medalje ostavio odličan utisak u izuzetno jakoj konkurenciji.
pre 20 sati 15: 36
Posle rezultatske pljuske Španaca, mladi "delfini" odigrali ozbiljno u drugom kolu grupne faze.
pre 21 sat 14: 28
Na golf terenu Golf kluba Ada u Beogradu od 7. do 9. avgusta održano je Juniorsko internacionalno prvenstvo Srbije u golfu, turnir koji iz godine u godinu okuplja najperspektivnije mlade golfere iz Srbije i inostranstva.
Ostavite komentar