pre 42 sekunde 18: 51
Pljušte ostavke u Napretku posle novog poraza: Radnički iz Niša slavio u Kruševcu
Odmah posle meča celo rukovodstvo odlučilo da napusti klub, među njima i trener Nikola Drinčić.
Profimedia
Parastonoteniserke Borislava Perić-Ranković i Nada Matić donele su Srbiji medalju i pre finala Paraolimpijskih igara u Parizu, samo je bilo pitanje kog će sjaja biti. Na kraju su najveće sportsko takmičenje za osobe s nekim invaliditetom završile na drugom mestu, pošto su u zadnjem meču poražene od kineske kombinacije Sjaodan Gu i Pan Đamin iz Kine - 1:3.
Dominantno su Azijatkinje ušle u prvi set, stekle brzo prednost i do kraja je bez prevelikih problema sačuvale do konačnih 11:7 u tom delu nadmudrivaja reketima. U drugom je naš tim zaigrao kvalitetnije, smirenije, raznovrsnije... i zaslužio rezultatski restart borbe u "gradu svetlosti".
Profimedia

Opet su u nastavku Kineskinje uzele primat i već s 6:1 nagovestile ishod. Trudile su se naše dame, ali ovog puta im stvari nisu išle od ruke, pa su lako i brzo priznale još jednu izgubljenu bitku (3:11). U novom setu su morale da idu na sve ili ništa i jesu se dobro držale, igralo se poen za poen do 7:7.
Tada su se rivalke odlepile, pa redom odbijale pokušaje "orlica" da ih sustignu - 11:7. Što nikako ne umanjuje izvanredan uspeh Nade i Borislave, u žestokoj konkurenciji POI 2024, jer su blistale na putu do meča za tron.
Šteta što njihovu sudbinu nije podelio i Nebojša Đurić, paraatletičar iz Srbije, kom je srebro u bacanju kugle oduzeto zbog navodno neadekvatnih kolica, iz kojih je bacao. Što je on sam nazvao "najvećom prevarom i krađom".
Na prvi pogled, ostanak Darija Šarića u NBA ligi još jednu sezonu nije izgledao kao velika sportska vest. Nema velikog ugovora, nema statusa zvezde, nema garantovane uloge u rotaciji.
Giannis Antetokounmpo nije promenio dres do NBA trade deadlinea, ali je promenio dimenziju priče.
Ben Harburg je slavio nakon što je njegov fudbalski tim Al Kholood pobedio u spektakularnoj utakmici sa sedam golova i prvi put se plasirao u polufinale Kraljevog kupa.
Kada se zarade sportista iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, BiH, Crne Gore i Severne Makedonije svedu na istu valutu, regionalna sportska hijerarhija prestaje biti stvar percepcije i postaje čista računica.
Tokom kratkog perioda Zimskih olimpijskih igara, vodeći brendovi ubrzano nastoje da ubede rekreativne skijaše kako im je, baš kao i njihovim idolima, potrebna najsavremenija oprema da bi uspeli na stazama.
04.09.2024 12: 08
Srpska parastonoteniserka Borislava Perić-Ranković obezbedila je medalju na Paraolimpijskim igrama u Parizu, pošto se danas plasirala u polufinale u klasi WS4 u singl konkurenciji.
02.09.2024 21: 44
Srpski parastonoteniser osigurao bronzu, ali želi još veći uspeh na Paraolimpijskim igrama.
02.09.2024 19: 38
Srpski paraolimpijac plasirao se u polufinale takmičenja u Francuskoj.
30.08.2024 13: 25
Parastonoteniserke naše zemlje plasirale se u polufinale najvećeg sportskog takmičenja u Parizu.
YouTube
pre 29min
YouTube
pre 50min
YouTube
pre 55min
pre 3 sata 15: 31
Reprezentativac SAD u karlingu oborio je rekord koji je na snazi bio skoro 100 godina.
pre 3 sata 15: 11
Slovačka hokejaška reprezentacija izgubila je u posljednjem nastupu u Grupi B na Zimskim olimpijskim igrama 2026, ali, ipak, imala je puno razloga za slavlje.
pre 4 sata 14: 46
Za to je odgovoran Lukas Pinjero Braten, najbrži vozač u finalu veleslaloma za muškarce.
pre 4 sata 14: 16
Norveška je do zlata došla rezultatom jedan sat, 15 minuta i 44,8 sekundi, ali veliku pomoć imala je od Ebe Anderson iz Švedske.
Ostavite komentar