
pre 3 minuta 01: 05
(UŽIVO) Tržište otvoreno: Fini-Smit napustio Lejkerse!
Mnoštvo zanimljivih imena je u opticaju
Vaterpolisti Novog Beograda će gostovati u sredu od 19 časova ekipi Pro Reka u poslednjem, šestom kolu grupe A faze Top osam Lige šampiona.
Italijani su prvi na tabeli sa 14 bodova, dok je Novi Beograd drugi sa 13. Oba tima su već obezbedila plasman na Fajnal for Lige šampiona, međutim, ovaj duel će odlučiti koja ekipa će osvojiti prvo mesto u grupi.
"Pro Reko je ekipa koja poslednje tri sezone dominira ne samo italijanskim već i evropskim vaterpolom. Trostruki su uzastopni prvaci Evrope i iz godine u godinu se dodatno pojačavaju. Ovaj meč će biti poseban izazov za nas, pogotovo što igramo na gostujućem bazenu", rekao je Gocić.
Trener Novog Beograda je naglasio da će njegov tim učiniti sve da pruži svoj maksimum na meču u Italiji.
"Imamo veliko poštovanje za ekipu Pro Reka. Ipak, smatram da imamo svoje šanse, ali ne bih licitirao sa procentima. U svakom slučaju, očekujem veliku borbu i da moji igrači pruže ono što se od njih traži. Ako tako bude, verujem da imamo šanse za pobedu. Ukoliko ne zabeležimo trijumf, ali pružimo sve od sebe nećemo biti nezadovoljni. Tako pristupamo ovom duelu. Ne biramo protivnika u polufinalu, jer su i Ferencvaroš i Olimpijakos sjajne ekipe, već se fokusirao na ono što je do nas, tako da ćemo se potruditi da u Italiji savladamo Pro Reko", objasnio je Gocić.
Vaterpolista Novog Beograda Radomir Drašović rekao je da Pro Reko ima kvalitetan tim, ali da njegov tim ne ide sa belom zastavom na ovo gostovanje.
"Nama je ova utakmica, kao i svaka druga u ovom delu sezone, veoma važna. Posebno zbog mentalne pripreme svega onog što nam predstoji, odnosno za tempiranje forme za finale domaćeg plej-ofa i završni turnir LŠ. O protivniku ne bi trebalo trošiti reči, jer čitave sezone, ali i u nekoliko poslednjih godina, Pro Reko pokazuje koliko je moćan tim. Međutim, činjenica je i da se mi pitamo", rekao je Drašović.
Atmoafera u ekipi je odlična što su potvrdili su potvrdili u VK Novi Beograd.
"Ponekad smo sami sebi najveći protivnici, ali ako budemo pružili partiju na nivou igara koje smo prikazivali u poslednjih nekoliko utakmica, mislim da imamo prava da se nadamo pobedi. Moram da naglasim da je u ekipi izuzetno dobra i radna atmosfera, veoma smo dobro raspoloženi i to nam daje još veću nadu i motiv da verujemo, ne samo da možemo da pobedimo Pro Reko, već i da osvojimo sva četiri trofeja ove sezone", zaključio je Drašović.
Završni turnir Lige šampiona biće odigran od šestog do osmog juna na Malti.
New Balance, brend dugo poznat po patikama za trčanje, ulazi na košarkašku scenu, a njihov izbor je 18-godišnji Cooper Flagg, krilni igrač visok 206 cm sa Duke univerziteta.
Tokom dvadesetčetvorogodišnje karijere koja se završila 2022. godine, zaradio je 130,6 miliona dolara od nagrada.
Samo godinu pre početka Svetskog prvenstva u fudbalu 2026. godine, navijači širom sveta nalaze se u čudnoj situaciji: mogu da kupe VIP pristup finalu u Nju Džerziju za više od 70.000 dolara, ali ne mogu da rezervišu osnovnu kartu za utakmicu grupne faze u Dalasu.
U igri je nekoliko opcija, a slovenački reprezentativac novi ugovor zvanično ne može da zaključi pre 2. avgusta.
Portugalska Primeira liga planira da prvi put u istoriji objedini prodaju televizijskih prava do 2028. godine.
13.05.2025 12: 35
U sredu od 20 časova biće odigrani i mečevi poslednjeg, šestog kola grupe B TOP 8 faze LŠ, a sastaće se: Ferencvaroš - Oradea i Barseloneta - Savona.
21.04.2025 15: 46
Trofejni trener srpskog šampiona u vaterpolu želi još jedno učešće na završnom turniru elitnog takmičenja.
25.03.2025 21: 15
Vaterpolisti Novog Beograda će u polufinalu F4 Regionalne lige igrati protiv Radničkog iz Kragujevca, dok će se u drugom polufinalu sastati Jadran iz Herceg Novog i Jadran iz Splita.
20.03.2025 15: 55
Živko Gocić dosta samouveren u nastavku regionalne vaterpolo Premijer lige. Trener Novog Beograda poručio je da bi sve osim pobede njegove ekipe protiv Valisa bilo ravno senzaciji.
pre 3 sata 22: 08
Olimpijski komitet Srbije (OKS) dodelio je danas nagrade vaterpolo reprezentaciji i selektoru Urošu Stevanoviću kao najboljim sportistima države u 2024. godini.
pre 8 sati 17: 00
U saradnji sa Arena Channels Group, opština Novi Beograd organizovala je dodelu priznanja najboljim osnovcima i srednjoškolcima za prethodnu školsku godinu.
pre 13 sati 11: 15
Selektor vaterpolo reprezentacije Srbije Uroš Stevanović saopštio je danas spisak od 15 igrača za predstojeće Svetsko prvenstvo, koje će biti održano od 12. do 25. jula u Singapuru.
29.06.2025 22: 04
Sedmi uzastopni poraz odbojkaša Srbije u Ligi nacija.
Ostavite komentar