Vesti iz ostalih sportova

Španija preko Crne Gore do polufinala SP: Kobna treća četvrtina koštala "ajkule" boljeg rezultata

13.02.2024 15:38
Vaterpolo gol Guliver
Vaterpolo gol

Vaterpolisti Crne Gore eliminisani su u četvrtfinalu Svetskog prvenstva u Dohi, posle poraza od selekcije Španije sa 15:12 (5:2, 3:5, 5:0, 2:5).

Nakon poprilično izjednačenog prvog poluvremena (8:7), Španci su ključnu razliku napravili u trećoj četvrtini, kada su golovima Tahulja, Granadosa i Munjariza poveli 13:7, da bi stečene zalihe, uprkos jakoj ofanzivi Crnogoraca u finišu, uspeli na kraju da sačuvaju bez veće muke.

Mršić, Radović i Popadić uspeli su u poslednjoj četvrtini da postignu neke važne golove za "ajkule", ali je prednost Španaca bila prevelika za nešto više.

Španija je tako prošla u polufinale Svetskog prvenstva, gde čeka boljeg iz duela Grčka - Italija, koji svoj meč igraju od 15:30, uz direktan prenos na Areni sport 1.

U preostala dva četvrtfinala sastaju se Srbija i Hrvatska (17:00, Arena sport 1), odnosno Mađarska i Francuska (18:30, Arena sport 1).