Vesti iz ostalih sportova

Izvor: Tanjug

08.02.2023 13:59
Italijanka Marta Basino trijumfovala u superveleslalomu na SP u Meribelu: Srebro pripalo Amerikanki Mikaeli Šifrin Tanjug/AP Photo/Marco Trovati

Reprezentativka Italije u skijanju, Marta Basino osvojila je zlatnu medalju u superveleslalomu na Svetskom prvenstvu u Meribelu.

Italijanka je trku zavrpila u vremenu od jednog minuta, 28 sekundi i šest stotinki, čime je stigla do treće medalje u istoriji SP, a druga zlatne.

Srebro je osvojila Amerikanka Mikaeli Šifrin, koja je za pobednicom zaostala 11 stotinki, što je njena 12. medalja na Svetkom prvenstvu, dok su bronzu osvojile Norvežanka Kajsi Vikhof Li i Austrijanka Korneli Huter, koje su italijanskom skijašicom zaostale 33 stotinke.

Takmičenje na Svetskom prvenstvo u Meribelu nastavlja se sutra trkama superveleslaloma u muškoj konkurenciji.