Vesti iz ostalih sportova

02.12.2023 22:33
Crvena zvezda uplovila u finale Kupa Srbije: Novi Beograd dobio rivala u borbi za trofej MN Press

Vaterpolisti Crvene zvezde preplivali su još jednu prepreku u odbrani prošlosezonskog trofeja Kupa Srbije, pošto su u večerašnjem polufinalu savladali kragujevački Radnički - 13:10 (4:4, 3:3, 2:1, 4:2) i otišli u duel sa Novim Beogradom.

Za razliku od šampionovog rutinskog prolaska u finale, protiv Partizana, crveno-beli su odigrali borbenu i uzbudljivu utakmicu u Šapcu, jer su maltene sve vreme bili tu negde sa nekadašnjim prvakom države.

Pobednika je odlučila zadnja četvrtina. Prvo je Radnički isoristio svoj četvrti peterac da bi se Zvezda razigrala. Prvo gol Markovića za 10:9, pa ukradena lopta i kontra Vasića za 11:9, i onda prepela parabola kapitena Markovića za 12:9.

Sve to za nepuna dva minuta. Vićković je vratio nadu za kratko, ali je Radović odličnu igru krunisao četvrtim golom za konačnih 13:10 i reprizu prošlogodišnjeg finala najmasovnijeg domaćeg takmičenja.

Finale se igra sutra, takođe u Đapcu, s početkom od 20 časova i 15 minuta.