Kup Srbije: Vaterpolisti NBGD, Zvezde i Radničkog na završnom turniru

Izvor: Tanjug

11.11.2023 21:30
Kup Srbije: Vaterpolisti NBGD, Zvezde i Radničkog na završnom turniru Guliver

Vaterpolisti Novog Beograda izborili su plasman na finalni turnir Kupa Srbije, pošto su večeras u četvrtfinalu kao gosti pobedili Šabac 10:8 (1:4, 2:0, 3:2, 4:2)

Ekipa Šapca je mnogo bolje počela meč. Domaći su već u prvoj četvrtini stekli tri gola prednosti.

Ipak, Novobeograđani su zaigrali mnogo bolje i agresivnije u nastavku, a golom kapitena Filipa Filipovića u finišu treće četvrtine Novi Beograd je prvi put došao do vođstva (6:5).

Šapčani su odolevali sve do polovine poslednje deonice, a izabranici trenera Živka Gocića su furiozno odigrali finiš meča.

Alvaro Granados je u razmaku od samo tridesetak sekundi dva puta pogađao mrežu čime je i definitvno osigurao trijumf Novog Beograda.

Osim španskog reprezentativca sa po dva pogotka u pobedničkom taboru istakli su se Nikola Jakšić i Miloš Ćuk.

Osim Novog Beograda na Fajnal-for Kupa Srbije plasirala se Crvena zvezda, koja je bila bolja od Proletera sa 20:7, kao i Radnički iz Kragujevca, koji je u četvrtfinalu savladao Valis 14:11.

Poslednji učesnik završnog turnira biće poznat u nedelju kada se sastaju Partizan i Vojvodina.