
pre 21 minut 21: 55
Grešni Pol Pogba ima šansu da vaskrsne karijeru: Francuz možda opet zaigra na velikoj sceni
Zbog doping skandala i suspenzije, bivši fudbaler Juventusa od prošle godine nema posao.
Ženska odbojkaška reprezentacija Holandije osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu, pošto je danas u Briselu u meču za treće mesto pobedila selekciju Italije rezultatom 3:0, po setovima 25:23, 28:26, 25:20.
U selekciji Holandije najbolja je bila Nika Dalderop sa 17 poena. U poraženoj reprezentaciji najefikasnija je bila Elena Pietrini sa 18 poena.
Ovo je bila sedma medalja za selekciju Holandije na EP, a drugo bronzano odličje. Italija je ostala na osam osvojenih medalja na kontinetalnim šampionatima. U finalu od 20 sati sastaće se reprezentacije Turske i Srbije, koja je u polufinalu bila bolja od Holandije.
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
PSG-ova titula nije samo sportski trijumf – ona je kulminacija strateškog projekta koji traje još od 2011. godine kada je klub preuzela Qatar Sports Investments (QSI), investicijsko krilo katarske države.
Pored zalivskih država, tu je i Kina, koja koristi fondove za projekte unutar inicijative "Pojas i put", kao i Norveška, čiji državni fond, s portfeljom od 1,7 biliona dolara, drži titulu najvećeg na svetu.
pre 2 sata 19: 50
Odbojkaška reprezentacija Srbije započela je FIVB Ligu nacija sa 1-2 učinkom.
pre 9 sati 12: 30
Nakon pozitivnog starta u FIVB Ligi nacija, Srbija je pretrpela ubedljiv poraz od Japana.
pre 13 sati 08: 20
Finalni turnir će se odigrati od 30. jula do 3. avgusta u dvorani Beilun u Ningbou, u Kini. Na finalnom turniru će igrati domaćin i sedam najuspešnijih selekcija sa ukupne tabele po završetku interkontinentalne runde takmičenja.
12.06.2025 12: 31
"Orlovi" nisu uspeli da ispariraju selekciji organizatora jednog od turnira FIVB takmičenja.
Ostavite komentar