pre 3 minuta 20: 30
Težak period za Tejlora Frica: U Majamiju prelomni momenat
Koleno muči Amerikanca...
Profimedia
Muška seniorska odbojkaška reprezentacija Srbije putuje ovog utorka na Filipine, gde će u narednih dve nedelje biti održano Svetsko prvenstvo u konkurenciji jačeg pola (12 - 28. septembar), a veće pre leta za Manilu, prema ranijoj najavi, selektor George Krecu skratio je spisak igrača na dozvoljenih 14 imena.
Odlukom rumunskog stručnjaka i njegovih saradnika, "orlovi" će se za dobar plasman boriti u sastavu: TEHNIČARI: Nikola Jovović, Vuk Todorović;: KOREKTORI: Dražen Luburić, Dušan Nikolić; LIBERO: Stefan Negić; BLOKERI: Aleksandar Nedeljković, Nemanja Mašulović, Aleksandar Stefanović, Vladimir Gajović; PRIMAČI: Marko Ivović, Miran Kujundžič, Pavle Perić, Veljko Mašulovć, Nikola Brborić.
"Orlovi" če igrati u H grupi, sa Brazilom, Češkom i Kinom u Manili. Srbija će prvi meč odigrati u nedelju, 14. septembra od 11.30 časova po srednjeevropskom vremenu. U 2. kolu ih čeka Kina u utorak, 16. septembra od 15.00, a u poslednjem krugu utakmica protiv Brazila u četvrtak, 18. septembra od 4.00 časa ujutro.
Plasman u osminu finala izboriće dve reprezentacije, a selekcije iz H igraće protiv dve najuspešnije selekcije iz A grupe, gde su Filipini, Iran, Egipat i Tunis. Sve utakmice sa SP na Filipinima direktno će prenositi TV Arena Sport.
Fabrizio Romano nije samo sportski novinar. On je danas jedan od najuticajnijih digitalnih novinara na svetu i verovatno najpoznatiji insider u fudbalskom biznisu.
Multi-club ownership (MCO) poslednjih godina postao je jedan od najvažnijih poslovnih modela u fudbalu. Ideja je relativno jednostavna: isti investitor, fond ili poslovna grupa kontroliše više klubova istovremeno, često u različitim ligama i državama. Umesto jednog kluba kao izolovane investicije, vlasnici grade mrežu klubova koji funkcionišu kao povezan sistem.
Formula 1 u 2026. ulazi kao proizvod koji istovremeno želi biti moderniji i kontrolisaniji: moderniji, jer nova pravila guraju sport prema elektrifikaciji, održivim gorivima i tehnologiji koju proizvođači mogu prodati kao relevantnu za drumsku industriju.
Jedan od najtrofejnijih sportista u istoriji srpskog sporta, Filip Filipović, gotovo dve decenije bio je simbol dominacije Srbije u bazenu. Danas, međutim, o vaterpolu govori iz drugačije perspektive.
Očekuju se dalji sastanci na kojima će biti predstavljene detaljnije informacije o merama bezbednosti tokom turnira.
16.09.2025 18: 03
U poslednjem kolu Srbija je pred izuzetno teškim zadatkom protiv Brazila, gde bi eventualna senzacionalna pobeda ili dva uzeta seta omogućili da se uđe u konkurenciju za prolaz dalje. Pritom se uzdamo i da će Kina pobediti Češku.
16.09.2025 16: 30
"Orlovi" imaju i dalje šansu da se dokopaju osmine finala.
07.09.2025 09: 40
Odobjkaši Srbije završili su pripremni period i spremaju se za start Svetskog prvenstva koje će se ove godine održati na Filipinima.
21.07.2025 18: 51
Rumunski stručnjak, kao selektor našeg tima, iz svih uglova sagledao potencijal izmenjenog tima, nakon izboren opstanak u Ligi nacija.
07.03.2026 13: 42
Održana komemoracija povodom smrti jednog od najuticajnijih ljudi u istoriji odbojke.
06.03.2026 16: 07
Kompletna lista četiri države domaćina očekuje se da bude finalizovana i objavljena u dogledno vreme.
05.03.2026 12: 33
Komemoracija će biti održana na stadiona "Rajko Mitić", a sahrana na Centralnom groblju.
04.03.2026 18: 04
Aleksandar Vučić se tako oprostio od čoveka koji je veoma zadužio odbojku kako kod nas, tako i u svetu.
Ostavite komentar