pre 1 sat 22: 55
(VIDEO) Sanderlend rutinski do tri boda: „Crne mačke“ pregazile Barnli
Fudbaleri Sanderlenda savladali su Barnli sa ubedljivih 3:0 u poslednjem meču 24. kola Premijer lige i potvrdili odličnu formu pred domaćom publikom.
Profimedia
Odbojkaška reprezentacija Poljske savladale je selekciju Brazila u polufinalu Lige nacija i u borbi za zlatnu medalju će se sastati sa Italijom, koja je nekoliko časova ranije savladala Kubu - 3:0 (25:21, 28:26, 25:19).
Nastavila je ekipa srpskog stručnjaka Nikole Grbića sa dobrim partijama protiv Južnoamerikanaca, budući da je Poljska 2023. i 2024. godine istog rivala savladala u četvrtfinalu ovog takmičenja, a sada je isto učinila na stepeniku pre najvažnije utakmice na turniru.
Polufinalna utakmica bila je veoma izjednačena, čak i u tom drugom setu u kojem su Poljaci imali najveću prednost, a najzaslužnji za trijumf aktuelnih svetskih i olimpijskih vicešampiona je Kevin Sasak koji je bio nerešiva enigma za Brazilce.
Uvodni set bio je, bez dilemem najzanimljiviji, ne samo zato što se njegov pobednik saznao tek nakon igre na razliku već i zbog svega onoga što je viđeno u njegovoh završnici.
Brazilci su imali nekoliko situacija u kojima su mogli da prelome pitanje pobednika, ali je srpski stručnjak bio siguran kada je tražio video proveru poena i to je donelo psihološku prednost njegovim igračima.
Italijani će u finalnom susretu koji je na programu u nedelju od 13.00 časova, uz prenos na TV Arena 3 Premium, budući da imaju više vremena za odmor, dok Poljaci u manje od 24 sata drufi put izlaze na teren.
Cene karata za Super Bowl, koji se igra 8. februara, važe za druge najviše u istoriji i u proseku iznose oko 8.230 dolara po ulaznici.
Odlazak Enza Maresce iz Chelseaja izgleda kao još jedna epizoda kluba ne uspeva da stabilizuje klupu. Međutim, ovaj slučaj je ilustracija dublje promene – trener više nije centralna figura moći, već deo šire organizacione slagalice.
Za nagradni fond na ovogodišnjem Australijan openu izdvojena je najveća suma u istroiji ovog turnira, čak 77,6 miliona američkih dolara, što je 16 odsto više u odnosu na 2025. Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale ovog turnira, uvećavši zaradu od nagrada za nešto više od 870.000 dolara bruto.
Vrednost fudbalskih liga u Adria regionu najčešće se poredi kroz ukupne iznose, ali takav pristup brzo nailazi na jednostavan problem: lige nemaju isti broj klubova.
Srbija je u finalu protiv Mađarske potvrdila status vaterpolo velesile i šesti put osvojila titulu prvaka Evrope.
22.06.2025 22: 22
Konkretno, osmi uzastopni u Ligi nacija...
15.06.2025 14: 36
Ne vraća se Srbija iz Sijana sa razlogom za slavlje.
04.09.2024 15: 28
"Ne bi bilo pametno da se govori o pojedinim stvarima u javnosti, jer bi izazvale polemiku. Nisam mogao da sprečim povrede. Uticale su na učinak, mada neću da kažem da bismo bez njih definitivno osvojili zlato", rekao je srpski strateg.
07.08.2024 18: 40
Odbojkaši Poljske su prvi finalisti Olimpijskog turnira u Parizu jer su u polufinalu bili bolji od SAD 3:2 (25:23, 25:27, 14:25, 25:23, 15:13)
29.01.2026 18: 22
Odbojkašice Crvene zvezde poražene su od Panatinaikosa rezultatom 3:0 u prvom meču četvrtfinala Kupa izazivača.
27.01.2026 22: 12
U sastavu Crvene zvezde najefikasniji su bili Andrej Rudić i Aleksa Starović sa po pet poena. Inače, u prvoj utakmici, odigranoj u Beogradu, Alijanc je takođe ubedljivo pobedio Crvenu zvezdu sa 3:0 (25:16, 25:23, 25:18).
07.01.2026 19: 20
Nastupi na međunarodnoj sceni doneli su Radničkom dragoceno iskustvo, priliku za odmeravanje snaga sa renomiranim rivalima i dodatni podstrek za dalji razvoj ekipe.
01.01.2026 15: 00
Olimpijski odbojkaški šampion, kao sportski psiholog, u svakodnevnoj stručnoj praksi svedoči tamnoj strani vrhunskog sporta.
Ostavite komentar