pre 19 minuta 08: 29
Pavlović sluša Alegrija: Kaže mi trener, samo trči i prati Rafu
Srpski defanzivac, junak pobede Milana nad Romom, treći strelac roso-nera u sezoni.
Profimedia
Odbojkaška reprezentacija Srbije uskoro počinje učešće u Ligi nacija, gde će biti deo C grupe. Mečevi prve sedmice Lige nacija se igraju od 11. do 15 juna u Sijanu, u Kini, a sve počinje duelom sa Turskom koje je na programu sutra od 14.30 časova (Arena 1 Premium) po našem vremenu.
Dan kasnije sledi duel sa domaćinom, Kinom, od 11.00 časova, zatim Japanom u petak i Poljskom u nedelju. Muški seniorski tim će zatim u drugoj sedmici biti domaćin, jer će se turnir C grupe igrati u Beogradu od 25. do 29. juna. Pored Srbije, u Beogradskoj areni će igrati Argentina, Kuba, Holandija, Nemačka i Iran.
U okviru treće sedmice, Srbija će od 16. do 20. jula igrati u B grupi u Ljubljani sa Slovenijom, Italijom, Holandijom, Kanadom i Ukrajinom. Svaka reprezentacija će odigrati po 12 utakmica, odnosno po četiri tokom tri sedmice.
Selektor nacionalnog tima Srbije George Krecu odabrao je 14 odbojkaša koje će povesti na put za Kinu gde će Srbija započeti svoje učešće u Ligi nacija.
Na spisku se nalaze:
Tehničari: Nikola Jovović i Vuk Todorović
Korektori: Dražen Luburić i Dušan Nikolić
Libera: Vukašin Ristić i Stefan Negić
Blokeri: Aleksandar Nedeljković, Nemanja Mašulović, Stefan Kokeza i Vladimir Gajović
Primači: Marko Ivović, Pavle Perić, Veljko Mašulović i Nikola Brborić.
Najbolje reprezentacije se 30. jula vraćaju u Kinu, gde će se do 3. avgusta sedam najboljih selekcija i domaćin boriti za status najboljeg. FIVB je objavio da će iz Lige nacija ove sezone ispasti samo poslednjeplasirana reprezentacija koju će zameniti najuspešnija na rang listi koja nije igrala ovo takmičenje.
Kada je NFL prošle sedmice objavio prodaju manjinskih udela u tri kluba, Giantsima, Patriotsima i 49ersima, vrednosti su premašile sve dosadašnje rekorde u svetu sporta.
U poslovnim terminima, plasman na SP 2026. znači zagarantovani "cash-in" i rast vrednosti nacionalnog brenda – dovoljno je pogledati primer Hrvatske.
Real Madrid, najvredniji fudbalski klub na svetu i jedini sa godišnjim prihodima iznad milijardu evra, priprema se za najosetljiviju promenu u svojoj istoriji dugoj 123 godine.
Kompanija 777 Partners je stekla udele u sedam fudbalskih klubova i bila je blizu kupovine Evertona.
Nova, 80. po redu NBA sezona počinje u utorak, a otvorit će je aktualni prvaci Oklahoma City Thunder ogledom s Houston Rocketsima.
07.09.2025 09: 40
Odobjkaši Srbije završili su pripremni period i spremaju se za start Svetskog prvenstva koje će se ove godine održati na Filipinima.
29.07.2025 14: 02
Rumunski stručnjak pozvao reprezentativce na priipreme za takmičenje na Filipinima.
20.07.2025 11: 33
"Orlovi", večeras, igraju meč zadnjeg kola turnira LN u Ljubljani.
19.07.2025 18: 24
Odbojkaši Srbije u "Stožicama" nakon preokreta savladali selekciju Kanade u okviru Lige nacija.
YouTube
pre 10h
YouTube
pre 12h
YouTube
pre 12h
pre 11 sati 21: 01
U muškoj konkurenciji Superkupa Srbije do sada je odigrano 15 finalnih mečeva. Crvena zvezda drži rekord sa šest osvojenih trofeja, Vojvodina ima pet, Novi Pazar dva, dok su Partizan i sada Radnički iz Kragujevca po jednom podigli pehar.
18.10.2025 13: 49
Kazemi važi za jednog od najtalentovanijih odbojkaša Azije. Sa reprezentacijom Irana osvojio je Azijsko prvenstvo 2021. godine u Japanu, dok je na Azijskim igrama dvostruki šampion – 2018. i 2022. godine.
16.10.2025 15: 00
Klub iz Kragujevca nikada nije osvojio Superkup Srbije. Partizan je jednom osvojio nacionalni Superkup i to 2022. godine.
08.10.2025 22: 00
Na 13 do sada odigranih utakmica Superkupa Srbije u konkurenciji odbojkašica, Vizura je 5 puta bila pobednik, Železničar iz Lajkovca, Jedinstvo iz Stare Pazove i TENT iz Obrenovca po 2 puta, a po 1 titulu su osvojili Ub i Crvena zvezda.
Ostavite komentar