Godinu dana su Marko Nikolić i Igor Akinfejev sarađivali u moskovskom CSKA, klub iz glavnog grada Rusije je u to preridou useo da se okiti peharom u Kupu Srbjie, a sada je ta saradnja završena.
Samo dve nedelje nakon što su završili sezonu prvotimci Partizana su se pojavili u Sportskom centru „Partizan-Teleoptik“, gde su obavili prvi trening pred početak nove takmičarske godine.
Crveno-beli iz Beograda će 28. septembra (19.00) na mrežu stati kao aktuelni šampioni države, dok će njihov rival istih boja iz Novog Sada na megdan stići kao pobednik poslednjeg nacionalnog Kupa.
Ko bude bolji u, najmanje, tri seta taj će ujedno preuzeti vođstvo u trci za najveći broj pobeda u SKS, jer ih i Beograđani i "lale" imaju po pet u svojim dugim i uspešnim klupskim analima.
MN Press
odbojkašice Jedinstva iz Stare Pazove
Na istom mestu je odlučeno i da poprište bitke s istim ulogom, u ženskoj konkurenciji, dan ranije bude Gornji Milanovac (19.00). A, slavodobitnice mogu biti odbojkašice Jedinstva iz Stare Pazove, kao osvajačice duple krune, te TENT-a kao njima najbliže u minuloj 2023/24.
Prve su dva puta uzimale domaći Superkup, dok Obrenovčanke još čekaju na isti uspeh.
Zvezda će 10. aprila (20.00 časova) na "Banjici" pred domaćim navijačima biti u prilici da još jednim trijumfom završi posao i izbori plasman u finale.
Odbojkaši Vojvodine igraće protiv Partizana, dok će se Radnički sastati sa Crvenom zvezdom u polufinalu Kupa Srbije, odlučeno je večeras žrebom u Beogradu, saopštio je OSS.
Godinu dana su Marko Nikolić i Igor Akinfejev sarađivali u moskovskom CSKA, klub iz glavnog grada Rusije je u to preridou useo da se okiti peharom u Kupu Srbjie, a sada je ta saradnja završena.
Samo dve nedelje nakon što su završili sezonu prvotimci Partizana su se pojavili u Sportskom centru „Partizan-Teleoptik“, gde su obavili prvi trening pred početak nove takmičarske godine.
Fudbaleri Crvene zvezde će se uskoro okupiti u Beogradu, kako bi krenuli sa letnjim pripremama za takmičarsku sezonu 2025/2026. Crveno-bele očekuju zahtevni izazovi na putu do odbrane duple krune i još jednog učešća u ligaškim fazama UEFA takmičenja.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
PSG-ova titula nije samo sportski trijumf – ona je kulminacija strateškog projekta koji traje još od 2011. godine kada je klub preuzela Qatar Sports Investments (QSI), investicijsko krilo katarske države.
Pored zalivskih država, tu je i Kina, koja koristi fondove za projekte unutar inicijative "Pojas i put", kao i Norveška, čiji državni fond, s portfeljom od 1,7 biliona dolara, drži titulu najvećeg na svetu.
Odbojkaši Vojvodine iz Novog Sada igraće protiv Jedinstva iz Stare Pazove u osmini finala Kupa Srbije, odlučeno je danas žrebom u prostorijama OSS u Beogradu.
Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije pretrpela je i treći poraz u okviru Lige nacija, a nakon neuspeha u mečevima protiv Dominikanske Repubike i Japana, bolje od igračica selektora Zorana Terzića bile su reprezentativke Bugarske - 2:3 (25:12, 19:25, 16:25, 25:10, 15:17).
Najbolje odbojkašice Srbije pretrpele su i drugi poraz u okviru Lige nacija koja se održava u Otavi, a ovoga puta bolje od igračica selektora Zorana Terzića bile su reprezentativke Japana - 0:3 (19:25, 21:25, 13:25).
Ostavite komentar