Oklahoma Siti Tander je izveo jedan od najupečatljivijih preokreta ove sezone i u Memfisu savladao Grizlije, 117:116, iako je nastupio bez gotovo kompletne prve postave. Bez Šeja Gildžas-Aleksandera, Četa Holmgrena i Ajzee Hartenštajna, gosti su delovali potrošeno i fizički inferiorno tokom većeg dela meča, ali su u završnici pokazali karakter šampionske ekipe.
Memfis je tokom treće četvrtine imao čak 21 poen prednosti i kontrolu ritma, oslanjajući se na snagu pod košem i tranziciju. Tander je delovao bez odgovora, posebno u skoku, gde je domaćin dominirao i konstantno dobijao druge napade. Međutim, umesto da se raspadne, Oklahoma Siti je počeo strpljivo da topi razliku, spuštajući loptu u reket i napadajući obruč, svesno odustajući od šuta sa distance koji nije funkcionisao.
Džejlen Vilijams preuzeo je punu odgovornost u napadu i odigrao jednu od najzrelijih partija u karijeri. Završio je meč sa 26 poena i 10 asistencija, najveći deo učinka ostvarivši prodorima i završnicama iz blizine. Uz njega je ogromnu energiju doneo Kenrič Vilijams, koji je sa klupe ubacio 21 poen, uhvatio 8 skokova i pogodio ključnu trojku za prvo vođstvo Tandera još od prve četvrtine, na minut i sedam sekundi pre kraja.
U samoj završnici viđen je potpuni haos. Posle serije 14:0 Tandera, Lu Dort je ukrao loptu Džerenu Džeksonu mlađem i potom pogodio oba slobodna bacanja za 117:114. Memfis je preko Džoka Lendejla uspeo da se približi na poen zaostatka, ali je poslednji napad domaćih završen blokadom Aleksa Karuza, koji je u poslednjim sekundama zaustavio šut Sederika Kauarda sa poludistance i time definitivno zaključio meč.
Tander je u drugom poluvremenu postigao 71 poen, potpuno preokrenuvši tok utakmice, i još jednom potvrdio da Memfis ima ozbiljan psihološki problem u duelima sa ovom ekipom. Ovo je bila 16. uzastopna pobeda Oklahome protiv Grizlija, uključujući i plej-of, niz koji dodatno dobija na težini imajući u vidu okolnosti pod kojima je ostvaren ovaj trijumf.
Oklahoma Siti je ovom pobedom stigao do skora 32-7 i zadržao lidersku poziciju na Zapadu, dok je Memfis pao na 16-22 i još jednom propustio veliku šansu da zatvori meč u kojem je imao dvocifrenu, pa čak i 20 poena prednosti.
NBA rezultati:
Boston - Toronto, 125:117
Orlando - Filadelfija, 91:103
Vašington - Nju Orleans, 107:128
Bruklin - Klipersi, 105:121
Memfis - Oklahoma, 116:117
Denver - Atlanta, 87:110
Finiks - Njujork, 112:107
Lejkersi - Milvoki, u toku.
Portland - Hjuston, u toku.
Golden Stejt - Sakramento, u toku.
Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija
Ostavite komentar