pre 7 minuta 10: 05
Olga Danilović pala na 89. mesta WTA liste
Srpska teniserka nazadovala dve pozicije, Sabalenka i dalje prva.
TV Arena sport/Uroš Samardžić
Ostoja Mijailović nije više predsednik Jugoslovenskog sportskog društva Partizan, pošto je glasanjem delegata na današnjoj Skupštini JSD razrešen najviše dužnosti u crno-beloj porodici. A, na njegovo mesto postavljen doskorašnji generalni sekretar Željko Tanasković.
Odluke o smenjivanju i imenovanju donete su jednoglasno, a istima su obuhvaćen kompletan sastav Upravnog odbora, celo članstvo Nadzornog odbora, kao i potpredsednik Skupštine JSD. Prvi čovek košarkaške sekcije jednog od dva najveća sportska kolektiva u Srbiji stigao je inače umesto Milorada Vučelića, koji je najvišu funkciju obavljao i u FK Partizan.
Na poziciju privrednika i političara iz Čačka došao je prvi operativac JSD Partizan, rodom iz Lučana. Inače nekada vrhunski odbojkaš i osvajač brojnih medalja sa reprezentacijom Srbije, već neko vreme angažovan na različitim funkcionerskim pozicijama u ovdašnjem sportu.
Željko Tanasković je odbojkašku karijeru proveo u četiri kluba i ona je trajala od 1984. do 2000. Prvih osam godina nosio je crno-beli dres Partizana, a zatim je igrao za Panatinaikos i Ktisifon. Karijeru je okončao u Crvenoj zvezdu, za koju je nastupao poslednje tri sezone igračke karijere.
Nekadašnji kapiten reprezentacije SR Jugoslavije u nacionalnom dresu osvojio je bronzu i srebro na Evropskim prvenstvima 1995. i 1997. godine. Na Svetskom šampionatu u Japanu 1998. okitio se vicešampionskom titulom, dok je na Olimpijskim igrama u Atlanti 1996. oko vrata okačio bronzanu medalju.
Tokom igračke karijere Tanasković je završio fakultet što mu je kasnije i te kako pomoglo da se kao diplomirani menadžer u sportu posveti obavezama i zadacima van terena, a usko vezanim za isti. Jedno vreme bio deo stručnog štaba šampionskog tima ŽOK Vizura. Posle toga bio je angažovan kao potpredsednik ŽOK Partizan, a 7. oktobra 2017. postao je predsednik kluba iz Humske. Tanasković je danas predsednik Saveza za školski sport Srbije i predsednik Evropske federacije.
Sada je na novom, vrlo zahtevnom zadatku, a klubovi-članovi JSD Partizan očekuju boljitak pod njegovim rukovodstvom.
Na prvi pogled, ostanak Darija Šarića u NBA ligi još jednu sezonu nije izgledao kao velika sportska vest. Nema velikog ugovora, nema statusa zvezde, nema garantovane uloge u rotaciji.
Giannis Antetokounmpo nije promenio dres do NBA trade deadlinea, ali je promenio dimenziju priče.
Ben Harburg je slavio nakon što je njegov fudbalski tim Al Kholood pobedio u spektakularnoj utakmici sa sedam golova i prvi put se plasirao u polufinale Kraljevog kupa.
Kada se zarade sportista iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, BiH, Crne Gore i Severne Makedonije svedu na istu valutu, regionalna sportska hijerarhija prestaje biti stvar percepcije i postaje čista računica.
Tokom kratkog perioda Zimskih olimpijskih igara, vodeći brendovi ubrzano nastoje da ubede rekreativne skijaše kako im je, baš kao i njihovim idolima, potrebna najsavremenija oprema da bi uspeli na stazama.
07.02.2025 20: 00
Jednoglasnom odlukom delegata Skupštine Jugoslovenskog sportskog društva Partizan za novog predsednika postavljen je Željko Tanasković. Samim tim, sa te funkcije je smenjen Ostoja Mijailović, na čije mesto dolazi dosadašnji generalni sekretar.
06.12.2024 21: 00
"Imaću konferenciju za medije za nekoliko dana, ali evo jedne ekskluzive samo za vas. Košarkaški klub Partizan više ne duguje nikom ništa", istakao je Mijailović za srpske medije.
29.10.2024 11: 41
Rukovodstvo Jugoslovenskog sportskog društva Partizan saopštilo je da su otklonjene sve pravne prepreke kako bi fudbalska sekcija ostala deo sportskog društva "crno-belih".
22.10.2024 16: 51
Predsednik JSD Partizan zadovoljan odlaskom najštetnije uprave u novijoj istoriji fudbalskog kluba.
YouTube
pre 11h
YouTube
pre 11h
YouTube
pre 14h
02.02.2026 12: 14
Direktor kompanije TV Arena sport, u čijem sistemu i posluje TV Arena sport, gospodin Nebojša Žugić, istakao je gostujući na televiziji Euronews Srbija koliko je ova medijska kuća unapredila svoje poslovanje u prethodnih osam godina, ali i najavio mnoge nove projekte u nastupajućem periodu.
30.01.2026 11: 42
Kompanija Telekom Srbija i TV Arena sport kao njen sastavni deo, sa ponosom obaveštavaju sve ljubitelje fudbala, posebno onog najboljeg da je ugovor o prenosima utakmica engleske Premijer lige produžen do 2034. godine.
20.01.2026 14: 07
U prostorijama kompanije Arena Channels Group, odnosno TV Arena sport, svečano je obeležena slava firme Sveti Jovan Krstitelj.
21.10.2025 15: 10
Predsednik Jugoslovenskog sportskog društva Partizan zahvalan svim članovima i prijateljima crno-bele porodice.
Ostavite komentar