Luis Figo kritika Roberto Martinez selektor Portgal prosečan trener krah Mundijal 2026 fudbal | Arena Sport

Figo opleo po Martinezu: Prosečan trener, nedorastao Portugalu, razorio svlačionicu

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

07.07.2026 16:25
Luis Figo Tanjug/AP Photo/Silvia Izquierdo
Luis Figo

Legendarni portugalski as Luis Figo oštro je kritikovao reprezentaciju Portugala posle eliminacije sa Svetskog prvenstva u osmini finala od Španije (0:1), a najveći deo odgovornosti prebacio je na selektora Roberta Martineza, koji je odmah posle meča sam najavio da odlazi sa kormila.

Portugal ima sjajne igrače, ali nema tim, a pogotovo nema selektora koji je mogao da ih vodi, smatra Figo. Za njega eliminacija od Španije nije bila neočekivana.

"Ne čudi me što smo izgubili od Španije jer imamo nesreću da imamo prosečnog trenera koji uvek ima sreću da dobije velike poslove. Roberto Martinez je isti onaj trener koji nije mogao ništa da osvoj sa zlatnom generacijom Belgije", počeo je analizu Figo.

Smatra nekadašnji as da Portugal ima igrače kadre da osvoie Mundijal, ali je Martinez sve pogrešno radio.

"Kada pogledate igrače koje imamo – Bruna Fernandeša, Vitinju, Žoao Neveša, Nuna Mendeša, Gonsala Ramoša, Pedra Neta, Žoao Feliksa, Kristijana Ronalda i da ne nabrajam dalje, jasno je da imamo sve što je potrebno za osvajanje Svetskog prvenstva. Al, na terenu je ovo bilo najsramotnije Svetsko prvenstvo za Portugal. Nismo mogli da pobedimo DR Kongo, savladali smo Uzbekistan, remizirali s Kolumbijom, pobedili Hrvatsku, a izgubili od Španije. To su samo dve pobede u pet utakmica".

Martinezu najviše zamera što je destabilizovao odnose unutar selekcije.

"Pod njegovim vođstvom izgubili smo svlačionicu. Najavio je da će napustiti Portugal nakon Svetskog prvenstva. Još jedna zlatna generacija je uništena. Najluđe od svega je što bi posle svega mogao da dobije još jedan veliki posao".

Na kraju se osvrnuo na Kristijana Ronalda, koji je najavio, a nije još potvrdio da se povlači iz selekcije posle više od dve decenije.

"Ronaldo je legenda ovog sporta. Ono što je učinio za našu zemlju nikada neće biti zaboravljeno. Drago mi je što se konačno povlači kako bi mlađim generacijama dao priliku da nastave tamo gde je on stao", zaključio je Figo.

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar