SP 2026 Grupa K 3. kolo Mundijal Kolumbja Portugal DR Kongo Uzbekistan TV Prenos Uzivo Live Livestream TV Arena sport | Arena Sport

(UŽIVO) Kolumbija-Portugal, DR Kongo-Uzbekistan

(UŽIVO) KOL-POR, KON-UZB: Ronaldo u Majamiju bira protivnika u nokaut fazi! DR Kongo protiv Uzbekistana piše istoriju

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

28.06.2026 00:05
Grupa K Tanjug/AP Photo/Eric Gay, File
Grupa K

Kolumbija ili Portugal? Pitanje je koje provejava uoči poslednjih 90 menuta takmičenja u okviru grupe K ovogodišnjeg Svetskog prvenstva koje se održava u Sjedinjenim Američkim Državama, Kanadi i Meksiku. Kolumbijci su na startu takmičenja ostvarili dve, možda i očekivane pobede i došli su u situaciju da u derbiju poslednje takmičarske runde, dovoljan im bude i jedan bod kako bi sa liderske pozicije krenuli u šesnaestinu finala.

Sa druge strane Portugak na krilima "probuđenog" Kristijana Ronalda, traži lakši put ka završnici Mundijala, a previ preduslov za tako nešto je trijumf u Majaniju.

Kada je reč o drugoj utakmici. DR Kongo bi mogao da ispiše najlepše stranice istorije fudbala ove zemlje. U slučaju da zabeleže pobedu protiv Uzbekistana, reprezentativci zemlje koja je smeštena u centralnoj Africi, stigli bi do plasmana među 32 najbolje svetske reprezentacije.

Dva spektakla nas očekuju u noći pred nama.

- SP 2026, grupa K, 3. kolo:

Kolumbija - Portugal

Stadion: Majami

Kapacitet: 75.000

Sudija: Alireza Fagani (Australija)

Prenos: TV Arena Premium 1

Početak: 1.30h

 

DR Kongo - Uzbekistan

Stadion: Atlanta

Kapacitet: 73.019

Sudija: Feliks Cvajer (Nemačka)

Prenos: TV Arena Premium 2

Početak 1.30h

 

 

 

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

(UŽIVO) Kolumbija-Portugal, DR Kongo-Uzbekistan

28.06.2026.

00:06

(ANKETA) Vreme je da se ispišu stranice fudbalske istorije

Anketa

00:06

(ANKETA) Bitka za lidersku poziciju

Anketa

00:05

(VIDEO) Dosadašnji rezultati u grupi K

U okviru grupe K do sada su postignuti sledeći rezultati:

- 1. kolo:

Portugal - DR Kongo 1:1 (1:1)

Uzbekistan - Kolumbija 1:3 (0:1)

- 2. kolo:

Portugal - Uzbekistan 5:0 (3:0)

Kolumbija - DR Kongo 1:0 (0:0)

 

00:03

Tabela grupe K

Uoči poslednjih 90 minuta fudbala, reprezentacija Kolumbije drži čelnu poziciju na tabeli sa stoprocentnim učinkom u dva odigrana meča.

Kolumbijci su na startu savladali debitanta, reprezentaciju Uzbekistana rezultatom 3:1, a zatim je pred njima oružje položio i DR Kongo (1:0) i sada im je dobvoljan i samo jedan boda kako bi bili pozicionirani ispred favorizovanog Portugala.

Portugalcima samo pobeda donosi lidersku poziciju u grupi.

U drugom meču DR Kongo ima veliku priliku da pobedom stigne do četiri boda i plasmana u šesnaestinu finala, ali šansu za tako nešto ima i Uzbekistan, ali bi do toga mogli da stignu sa minimum šest golova prednosti kako bi dostigli Južnu Koreju po gol-količniku, reprezentaciju koja je u ovom momentu osma selekcija mđu trećeplasiranim reprezentacijama.

Standings provided by Sofascore
00:02

Dobro došli

Došlo je vreme da se tokom ove noći razreši i situacija u okviru grupe K Svetskog prvenstva na severnoameričkom kontinentu.

Zasigudno će pažnja fudbalske javnosti širom planete biti usmerena ka meču u Majamiju gde će Kolumbija i Portugal odlučiti o pobedniku grupe i selekciji koja će možda imati nešto lakšeg rivala u šesnaestini finala Mundijala.

Sa druge strane, DR Kongo ima priliku da trijumfom nad debitantom na Svetskom prvenstvu, selekcijom Uzbekistana ispiše istoriju i plasira se u nokaut fazu takmičenja i ti u svom prvom učešću nakon debakla u Zapadnoj Nemačkoj 1974. godine kada su u tri meča doživeli isto toliko poraza uz gol-količnik 0:14.

Ostavite komentar