Meksiko Australija prijateljska utakmica Svetsko prvenstvo 2026 | Arena Sport
Mundijal 2026

Meksiko minimalcem savladao Australiju pred duel sa Srbijom

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

31.05.2026 07:26
Fudbaleri Australije i Meksika Credit: Ringo Chiu / Zuma Press / Profimedia
Fudbaleri Australije i Meksika

Fudbalska reprezentacija Meksika pobedila je Australiju u prijateljskoj utakmici rezultatom 1:0 u predposlednjoj proveri pred predstojeće Svetsko prvenstvo.

Pred gotovo 78.500 bučnih navijača na stadionu "Rouz Boul", domaćin turnira Meksiko u potpunosti je kontrolisao dešavanja na terenu tokom prvog poluvremena. Australijanci su nakon odmora podigli nivo igre i pružili znatno jači otpor, ali nisu uspeli da stignu do izjednačenja.

Pobedonosni pogodak postigao je Johan Vaskez u 28. minutu, kada je preciznim udarcem glavom iskoristio centaršut iz kornera. Ipak, Australijanci su imali veliku priliku da se vrate u meč neposredno pred odlazak na odmor, ali napadač Mohamed Ture nije uspeo da kazni grešku meksičke odbrane i pogodak je izostao.

 

 

Dan uoči objavljivanja spiska za Mundijal, Popović je na teren izveo uglavnom iskusnu postavu. U startnih 11 našli su se Matju Leki i Hari Sutar, kojima su to bili prvi nastupi od kraja 2024. godine.

Nedavno naturalizovani Kristijan Volpato nije bio u sastavu, pošto se ekipi priključio tek u subotu ujutro, dok je talentovani Nestori Irankunda priliku dobio u završnici susreta. 

Među najzapaženijim pojedincima u australijskom timu bili su mladi Lukas Herington, Hari Sutar, Džordi Bos i Mohamed Ture. Posebno je pažnju privukao 18-godišnji Herington, koji je još jednom pokazao da ozbiljno konkuriše za mesto u reprezentaciji na Svetskom prvenstvu.

 

 

Meksiko je od početka nametnuo visok ritam. Već u prvom minutu Sutar je blokirao opasan pokušaj Vaskeza, a Australija je teško pronalazila odgovor na agresivnu igru rivala. Golman Met Rajan spasao je svoj tim u 25. minutu sjajnom intervencijom nakon šuta Aleksisa Vege, ali tri minuta kasnije nije mogao da zaustavi Vaskezov udarac glavom.

Drugo poluvreme donelo je mnogo više energije u redovima Australije. Popović je izvršio veliki broj izmena, a meč je kulminirao u 76. minutu kada je poništen pogodak Meksika nakon brzo izvedenog slobodnog udarca. Ta odluka izazvala je masovno komešanje i sukob igrača oba tima.

Uprkos završnom pritisku Australijanaca, Meksiko je sačuvao prednost i upisao pobedu.

Australijska reprezentacija sada putuje u svoju bazu u oblasti zaliva San Franciska, gde će sačekati objavu konačnog spiska za Mundijal. Narednu prijateljsku utakmicu Australijanci igraju protiv Švajcarske 6. juna u San Dijegu, dok Meksiko dan ranije igra sa Srbijom. 


Prijateljske utakmice

Ekvador - Saudijska Arabija 2:1
/Porozo 35, Valensija 51 - Mandaš 87/

Južna Koreja - Trinidad i Tobago 5:0
/Son Heung Min 40, 43 pen, Čo Gue Sung 65, 77, Hvang He Čan 75 pen/

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar