pre 3 minuta 22: 30
Nikola Milenković i Đorđe Petrović opet izvisili za pobede u Premijer ligi: Jedan izgubio, drugi slavio remi
Srpski fudbaleri nisu se ni večeras "omrsili" u Premijer ligi.
AP Photo/Mark J. Terrill
Nakon što je košarkaška reprezentacija SAD osvojila olimpijsko zlato po peti put u nizu, došlo je do promene na klupi njihovog nacionalnog tima. Dugogodišnji selektor Stiv Ker odlučio je da se povuče sa te funkcije, a na njegovo mesto trebalo bi da dođe šef stučnog štaba Majamija - Erik Spolstra.
Kako je naveo Evan Sideri iz "Forbsa", Stiv Ker nema nameru da ostane selektor Amerikanaca, nakon što je posle dosta muke uspeo da odbrani titulu u Parizu, a prema svemu sudeći njegov naslednik se već zna.
"Stiv Ker će se verovatno povući kao glavni trener tima SAD, što znači da će novi vodeći glas biti potreban za Olimpijadu 2028. u Los Anđelesu. Erik Spolstra se smatra snažnim unutrašnjim favoritom da postane sledeći trener tima SAD nakon Grega Popoviča i Kera", ističe Sideri.
Stiv Ker je četvorostuki NBA šampion sa Golden stejtom, titulu kao igrač osvajao je pet puta, dok sa reprezentacijom ima dva olimpijska zlata (Pariz 2024, Tokio 2021).
Ako se na kraju 2025. povuče crta ispod saudijske sportske strategije, slika je jasnija nego pre dve godine, ali i neugodnija za one koji su očekivali brze odgovore.
Kad sportski direktor Eintracht Frankfurta objašnjava zašto klub zapošljava čak dva stručnjaka za san, on polazi od toga da se igrači mogu razvijati samo ako svakodnevno, predano daju svoj maksimum i da je za to neophodno da imaju dobar san.
U Turskoj su uhapšeni dvojica fudbalera iz najvišeg ranga takmičenja i bivši predsednik jednog kluba iz Superlige, dok se istraga o ilegalnom klađenju širi sa sudija na igrače i funkcionere.
Kup utakmice dugo su bile emotivni simbol fudbala, eliminacija, iznenađenja, mala mesta na velikoj sceni.
Como 1907 je ušao u italijanski fudbal kao anomalija - mali stadion, malo tržište i godinama hronična nestabilnost. Međutim, danas je to najbrže rastući sportsko-poslovni projekat u Seriji A.
15.10.2025 12: 23
On će voditi reprezentaciju SAD na Svetskom prvenstvu 2027. godine u Kataru i na Olimpijskim igrama 2028. u Los Anđelesu...
09.10.2025 19: 03
Trener Majamija će voditi "drim tim" na Mundobasketu 2027. i Olimpijskim igrama u Los Anđelesu godinu dana kasnije.
11.08.2025 17: 08
Reči hvale selektora SAD za pleja Golden Stejta...
28.05.2025 18: 20
Stiv Ker je govoreći za "Yahoo Sports" istakao kako veruje da je raspored NBA lige imao veliki uticaj na povredu Stefa Karija.
YouTube
pre 5h
YouTube
pre 23h
13.08.2024 22: 25
Kriket, fleg fudbal, lakros, skvoš i bejzbol/softbol biće na programu u Americi, a najmanje jedan sport, koji je bio u Parizu, sada neće biti pred navijačima
13.08.2024 12: 44
Plejmejker Srbije, Vasilije Micić, istakao je da je radost naroda potvrda vrednog rada koji su on i njegovi saigrači uložili u osvajanje bronzane medalje na Olimpijskim igrama u Parizu.
13.08.2024 11: 54
Irski plivač morao da bude hospotalizovan par dana posle trke u pariskoj reci, na Olimpijskim igrama 2024.
12.08.2024 22: 55
Nekadašnji košarkaš takođe je pozdravio i veliki uspeh vaterpolista.
Ostavite komentar