
pre 6 sati 23: 00
Šef Ferarija potvrdio ono što svi iščekuju: Vratiće se stari Luis Hamilton
Nije ovo sezona kakva se očekivala od Luisa Hamiltona, ali ništa još nije gotovo.
Na svetskom prvenstvu u atletici je sve iznenadio Indijac Nerej Čopra, a na Olimpijskim igrama u Parizu već u drugoj seriji Pakistanac Ašrad Nadim je oborio olimpijski rekord bacivši 92,97 metara. Vicešampion sa SP u Budimpešti srušio je rekord Andreasa Torkildsena (90.57) sa OI u Tokiju 2008. godine.
Bilo je fantastično gledati borbu za medalje jer je posle druge serije Čopra bacio 89,45 metara, Andreas Peters (Granada) 87,87, Julijus Jego (Kenija) 87,72, a Nemac Julijan Veber 87,33 metra! Na kraju je Nadim bacio i 91,97 da potvrdi zlato, Čopra je srebrni sa 89.45, a treći je Anderson Peters iz Grenade sa 88,54 metra.
Amerikanka Tara Dejvis-Hol osvojila je zlato u skoku udalj sa preskočenih 7.10 metara. Amerikanka je jedina dva puta preskočila sedam metara (u drugoj seriji 7,05), srebro je na grudima Nemice Malaika Mihambo (6,98), dok je bronzana Amerikanka Džasmin Mur sa preskočenih 6,88 metara.
Amerikanac Grent Holovej osvojio je zlatnu medalju na 110 sa preponama u vremenu 12,99 sekundi, srebrni je bio njegov zemljak Danijel Roberts (13,09), a u istom vremenu, ali za 3 hiljaditinke bronzani je ostao Rašid Brodbel iz Jamajke.
Godinama se evropski fudbal delio na "pet najjačih liga" (Englesku, Španiju, Italiju, Nemačku i Francusku) i to je bio analitički okvir, uvrežena kategorija u kojoj se merila moć tržišta, privlačnost zvezda i vrednost TV prava. Međutim, leto 2025. pokazalo je da ta podela više nema smisla.
Nemačka je u Rigi savladala Tursku 88:83 i po drugi put postala prvak Evrope, osvojivši svetsko i kontinentalno zlato
U završnici karijere, vrhunski sportisti biraju između dve strategije. Jedna je "zlatni izlaz", Saudijska Pro liga i, drugačijom logikom, MLS, gde plate, poreski tretman i komercijalni paketi nude rekordne iznose.
Retko ko je tako duboko spojio modu i sport, ne samo kao sponzor, nego kao arhitekta vizualnog identiteta takmičenja, klubova i sportista, kao Giorgio Armani, italijanski modni guru koji nas je napustio prošlog četvrtka.
Bavarski gigant ostao je bez čak 17 igrača, a doveo je samo četvoricu koji realno ulaze u prvi tim. Nadzorni odbor eksplicitno je naložio smanjenje rostera.
10.08.2024 20: 58
Australijanka Džesika Hol pokušala je da ugrozi svetsku rekorderku, ali sa Igara u Parizu odlazi sa srebrom i rezultatom 3:52,56.
09.08.2024 20: 31
Evropska šampionka Poljakinja, Natalija Kačmarek okitila se olimpijskom bronzom identičnim rezultatom koji je tada trčala početkom juna - 48,98
09.08.2024 19: 56
Vicešampionke su atletičarke Velike Britanke, koje su palicu izmenile za 41,85, bronzanom medaljom okitile su se atletičarke iz Nemačke - 41,97
09.08.2024 08: 57
Noa Lajls bio pozitivan na koronavirus a dozvoljeno mu je da trči finale na 200 metara.
13.08.2024 22: 25
Kriket, fleg fudbal, lakros, skvoš i bejzbol/softbol biće na programu u Americi, a najmanje jedan sport, koji je bio u Parizu, sada neće biti pred navijačima
13.08.2024 12: 44
Plejmejker Srbije, Vasilije Micić, istakao je da je radost naroda potvrda vrednog rada koji su on i njegovi saigrači uložili u osvajanje bronzane medalje na Olimpijskim igrama u Parizu.
13.08.2024 11: 54
Irski plivač morao da bude hospotalizovan par dana posle trke u pariskoj reci, na Olimpijskim igrama 2024.
12.08.2024 22: 55
Nekadašnji košarkaš takođe je pozdravio i veliki uspeh vaterpolista.
Ostavite komentar