pre 18 minuta 19: 47
Mančester junajted ispraća devetoricu svojih fudbalera ovog leta, s jednim traju pregovori
Klub sa "Old Traforda" pravi ozbiljnu rekonsrtukciju prvog tima, za novu sezonu.
Fudbalska reprezentacija Španije prvi je polufinalista Olimpijskih igara 2024 u muškoj konkurenciji, pošto je u večerašnjem polufinalu bila bolja od odgovarajuće selekcije Maroka - 2:1 (0:1).
Mada nije delovalo da će tako ispasti posle 45 minuta, jer ih je afrička selekcija s igračima do 23 godine rešila u svoju korist. Ekipe su imale identičan posed lopte, kao i broj udaraca u okvir gola (2:2), s tim što je samo "crvena furija" morala da krene s centra.
Na to ju je primorao Sofijan Rahimi u 37. minutu, preciznim šutem iz penala, neodbranjivo po sredini mreže. Pošto je sudija prethodno na "nagovor" kolega iz VAR sobe dosudio najstrožu kaznu.
On sam nije video ništa sporno u duelu Amira Ričardsona u šesnaestercu s jednim Špancem, ali je naknadna provera sporne situacije utvrdila postojanje faula. I dala za pravo fudbalerima sa afričkog kontinenta, pošto su tražili šut sa bele tačke.
I u nastavku su timovi bili prilično ujednačeni, s tom razlikom što su Španci uspeli da preokrenu rezultat. Najpre je Fermin Lopez naleteo na loptu u golmanskom prostoru i šutem u desni donji ugao doneo izjednačenje (66).
A, epitet junaka utakmice poneo je Huanlu Sančez, pošto je odlično primio jedan sjajno izveden pas, a onda niskim udarcem u levu stranu postavio konačan rezultat u smiraj velike borbe (85). Za finale sa Francuskom ili Egiptom.
Olimpijske igre, fudbal (muškarci)
polufinale
Maroko - Španija 1:2 (1:0)
Francuska - Egipat 21.00
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
PSG-ova titula nije samo sportski trijumf – ona je kulminacija strateškog projekta koji traje još od 2011. godine kada je klub preuzela Qatar Sports Investments (QSI), investicijsko krilo katarske države.
Pored zalivskih država, tu je i Kina, koja koristi fondove za projekte unutar inicijative "Pojas i put", kao i Norveška, čiji državni fond, s portfeljom od 1,7 biliona dolara, drži titulu najvećeg na svetu.
pre 20 sati 23: 46
Derbi reprezentacija sa Pirinejskog poluostrva pripao osvajaču prvog izdanja najmlađeg UEFA takmičenja
pre 20 sati 23: 31
U Minhenu večeras pada odluka o šampionu najmlađeg UEFA takmičenja, u klinču prvi osvajač istog i branilac poslednjeg.
05.06.2025 11: 00
Polufinalisti poslednjeg prvenstva Evrope sastaju se u istoj fazi drugog UEFA takmičenja.
07.05.2025 20: 55
Beogradski i kruševački tim odlučuju jednog finalistu najmasovnijeg domaćeg takmičenja u zemlji, dešavanja sa stadiona "Rajko Mitić" možete pratiti u direktnom prenosu na TV i sajtu Arena sport.
13.08.2024 22: 25
Kriket, fleg fudbal, lakros, skvoš i bejzbol/softbol biće na programu u Americi, a najmanje jedan sport, koji je bio u Parizu, sada neće biti pred navijačima
13.08.2024 12: 44
Plejmejker Srbije, Vasilije Micić, istakao je da je radost naroda potvrda vrednog rada koji su on i njegovi saigrači uložili u osvajanje bronzane medalje na Olimpijskim igrama u Parizu.
13.08.2024 11: 54
Irski plivač morao da bude hospotalizovan par dana posle trke u pariskoj reci, na Olimpijskim igrama 2024.
12.08.2024 22: 55
Nekadašnji košarkaš takođe je pozdravio i veliki uspeh vaterpolista.
Ostavite komentar