pre 1 sat 23: 40
Presek stanja u ABA ligi: Oformljene nove grupe - Partizan i Dubai na deobi prvog mesta, Zvezda četvrta
Druga faza (top 8) imaće samo osam kola na raspolaganju, tačnije osam šansi da ekipe poprave svoj učinak.
Tanjug / AP Photo/Themba Hadebe, File
Alžirska bokserka Iman Kelif plasirala se u polufinale u kategoriji do 66 kilograma na Olimpijskim igrama u Parizu, pošto je danas u četvrtfinalu pobedila Mađaricu Anu Luku Hamori rezultatom 5:0.
Helif će u polufinalu utorak boriti protiv Tajlanđanke Džandžem Suvanapheng, obe bokserke su obezbedile bronzanu medalju koja se dodeljuje poraženoj.
Nastup alžirske bokserke na Igrama izazvao je kontroverzu pošto joj je u osmini finala Italijanka Anđela Karini predala posle 46 sekundi zbog nejasnog pola protivnice. Valja napomenuti da je ovo prva medalja koju je Alžir osvojio u boksu na Olimpijskim igrama posle 22 godine dugog čekanja.
Hamori je pred današnji meč rekla da misli da nije fer da se Kelif takmiči u ženskoj kategoriji.
"Po mom skromnom mišljenju, ne mislim da je fer da ova takmičarka može da se takmiči u ženskoj kategoriji. Ali sada ne mogu da brinem o tome. Ne mogu to da promenim, to je život", rekla je Hamori.
Helif je prošle godine suspendovana sa Svetskog prvenstva u Nju Delhiju posle utvrđivanja XY hromozoma.
Ben Harburg je slavio nakon što je njegov fudbalski tim Al Kholood pobedio u spektakularnoj utakmici sa sedam golova i prvi put se plasirao u polufinale Kraljevog kupa.
Kada se zarade sportista iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, BiH, Crne Gore i Severne Makedonije svedu na istu valutu, regionalna sportska hijerarhija prestaje biti stvar percepcije i postaje čista računica.
Tokom kratkog perioda Zimskih olimpijskih igara, vodeći brendovi ubrzano nastoje da ubede rekreativne skijaše kako im je, baš kao i njihovim idolima, potrebna najsavremenija oprema da bi uspeli na stazama.
U petak počinju Zimske olimpijske igre (ZOI) Milano‑Kortina 2026, na kojima će Srbija, kao zemlja koja nije velesila u zimskim sportovima ali joj je bitno da učestvuje, imati tri predstavnika.
Cene karata za Super Bowl, koji se igra 8. februara, važe za druge najviše u istoriji i u proseku iznose oko 8.230 dolara po ulaznici.
31.07.2024 14: 25
Ne mogu da shvatim kako su sudije odlučile da Natalija Šadrina nije pobedila, izjavio je danas selektor ženske bokserske reprezentacije Mirko Ždralo posle poraza srpske reprezentativke u četvrtfinalu Olimpijskih igara u Parizu.
31.07.2024 10: 23
Odluka Međunarodnog olimpijskog komiteta da dozboli transrodnim osobama da se bore na Igrama u Parizu izazvala oprečne reakcije širom sveta.
27.07.2024 17: 50
Selektor bokserske reprezentacije Samoe, Lionel Elik Futapaiti preminuo je tokom dana u Olimpijskom selu, javljaju svetski mediji.
27.07.2024 16: 06
Srpska bokserka Sara Ćirković poražena je u prvom kolu Olimpijskih igara u Parizu od Jutamas Jitpong sa Tajlanda -
13.08.2024 22: 25
Kriket, fleg fudbal, lakros, skvoš i bejzbol/softbol biće na programu u Americi, a najmanje jedan sport, koji je bio u Parizu, sada neće biti pred navijačima
13.08.2024 12: 44
Plejmejker Srbije, Vasilije Micić, istakao je da je radost naroda potvrda vrednog rada koji su on i njegovi saigrači uložili u osvajanje bronzane medalje na Olimpijskim igrama u Parizu.
13.08.2024 11: 54
Irski plivač morao da bude hospotalizovan par dana posle trke u pariskoj reci, na Olimpijskim igrama 2024.
12.08.2024 22: 55
Nekadašnji košarkaš takođe je pozdravio i veliki uspeh vaterpolista.
Ostavite komentar