pre 3 sata 23: 21
Srpsko čudo od deteta zaludelo Norvešku: Sa 15 godina dao gol lideru
Srpsko-norveški biser zatresao je mrežu Bodo/Glimta sa samo 15 godina, a rekord Martina Odegarda izmakao mu je za samo 15 dana.
Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez
Španski teniser Rafael Nadal teško je stigao do drugog kola olimpijskog turnira i meča protiv Novaka Đokovića pošto je danas savladao Martona Fučoviča iz Mađarske rezultatom 2:1 (6:2, 4:6, 6:4) za dva sata i 32 minuta.
Španac je prvi set dobio lako, sa dva brejka. U drugom je do brejka prvi stigao Fučovič i poveo 3:0, zatim izjednačio na 1:1 i uveo meč u treći, odlučujući set. U prva gema trećeg seta na servis Fučoviča Nadal u oba nije koristio po dve brejk lopte.
Fučović zatim kod vođstva 2:1 ne koristi tri vezane brejk lopte. Nadal pravi brejk u sledećem gemu, a onda spašava brejk loptu i stiže do 4:2. Nadal je kod vođstva 5:4 na svoj servis imao dve vezane meč lopte koje inije iskoristio, ali treću jeste čime je obezbedio novi duel sa najvećim rivalom.
Nadal će sutra ili prekosutra igrati protiv Đokovića, a organizatori će večeras saopštiti dan i satnicu tog meča.
Biće to jubilarni 60. meč dvojice teniskih velikana, a Đoković vodi 30:29 u pobedama. U poslednjem međusobnom duelu Nadal je pobedio u četvrtfinalu Rolan Garosa rezultatom 3:1.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
19.06.2026 11: 57
Legendarni Nemac izdvojio je najbolje igrače u svakom elementu igre, a osvrnuo se i na svoju karijeru
14.06.2026 13: 26
Bivši britanski teniser objasnio je kakav je odnos imao sa "velikom trojkom" tokom igračkih dana i kako se sve promenilo nakon završetka karijere
31.05.2026 11: 40
Nadal je još pre dve godine, nakon poraza od Aleksandra Zvereva u prvom kolu Rolan Garosa, govorio o tome koliko će biti teško oboriti njegov učinak na pariskoj šljaci.
14.05.2026 13: 00
Nedavno je Novak Đoković imao zanimljivu izjavu o stilu igre Karlosa Alkaraza, za kojeg je istakao kako je "pokupio" sve najbolje od velike trojke - Rodžera Federera, Janika Sinera i njega samog.
13.08.2024 22: 25
Kriket, fleg fudbal, lakros, skvoš i bejzbol/softbol biće na programu u Americi, a najmanje jedan sport, koji je bio u Parizu, sada neće biti pred navijačima
13.08.2024 12: 44
Plejmejker Srbije, Vasilije Micić, istakao je da je radost naroda potvrda vrednog rada koji su on i njegovi saigrači uložili u osvajanje bronzane medalje na Olimpijskim igrama u Parizu.
13.08.2024 11: 54
Irski plivač morao da bude hospotalizovan par dana posle trke u pariskoj reci, na Olimpijskim igrama 2024.
12.08.2024 22: 55
Nekadašnji košarkaš takođe je pozdravio i veliki uspeh vaterpolista.
Ostavite komentar