Zlatni vaterpolisti doputovali u Beograd | Arena Sport
srb
najnovije
Srbija u Parizu

Vaterpolisti, Damir Mikec i Aleksandra Perišić stigli u Beograd

komentari (0)

Izvor: Tanjug

12.08.2024 12:50
Srpski vaterpolisti stigli u Beograd Tanjug/AP Photo/Luca Bruno
Srpski vaterpolisti stigli u Beograd

Reprezentativac Srbije u streljaštvu Damir Mikec, tekvondistkinja Aleksandra Perišić i vaterpolisti doputovali su danas u Beograd sa Olimpijskih igara u Parizu.

Damir Mikec i Zorana Arunović su na OI u Parizu osvojili zlatnu medalju u takmičenju miks parova u disciplini vazdušni pištolj 10 metara. 

Perišić je osvojila srebrnu medalju u kategoriji do 67 kilograma.

Vaterpolisti Srbije su stigli do zlatne medalje na OI u Parizu, pošto su juče u finalu pobedili selekciju Hrvatske rezultatom 13:11. Ovo je treća uzastopna zlatna medalja za vaterpoliste Srbije na OI, nakon Rio de Žaneira 2016. i Tokija 2021. godine.

Tim Srbije je na OI u Parizu osvojio pet medalja.

Svečani doček srpskih osvajača olimpijskih medalja biće održan večeras u 20 časova ispred Starog dvora.

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

FIFA odustala od plana prodaje udela u Svetskom prvenstvu

Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.