pre 5 minuta 10: 19
(UŽIVO) NBA "pijaca": Derouzen je tražena roba
Počinje NBA ludnica, otvara se tržište slobodnih igrača, očekuje nas burno veče.
Rvački Savez Srbije
Srpski rvač Herik Cabolov boriće se za bronzu na Olimpijskim igrama u Parizu u kategoriji do 74 kilograma! Rus u redovima našeg olimpijskog tima trebalo je od 11.00 da se rve s Džendrijem Kabaljero Garsonom, slobodnim stilom, ali je prošao dalje i bez izlaženja na strunjaču, jer je Kubanac odustao od bitke.
Organizator nije još objavio razloge povlačenja rivala Cabolova, ali to i nijje njegova stvar, pa će u hodu svu energiju mi misli morati da preusmeri na direktan duel za treće mesto u konačnom plasmanu, gde ga čeka Kajl Daglas Dejk.
Dakle, u toku dana bi bronzani sa prošlogodišnjeg Svetskog prvenstva u Beogradu mogao da donese novo odličje Srbiji u "gradu svetlosti", iako je u istom samo jednom slavio.
U osmini finala je ubedljivo savladao Iranca Imama Mahdavija (10), iz olimpijskog tima izbeglica, da bi juče nešto kasnije izgubio od Daićija Takatana iz Japana (0:10). Međutim, ovaj ga je kasnijim rezultatima povukao u repesaž.
Borba Cabolova za bronzu je sedma po redu i očekuje se večeras posle 18 časova i 15 minuta. A, rival je najjači mogući i vrlo inspirativan, jer se radi o osvajaču četiri svetska zlata.
"Volim da pomeram granice i izazivam ustaljeni način razmišljanja, kako na terenu, tako i van njega, i želim da radim sa ljudima koji dele takav pristup", kaže najbolji srpski teniser.
Ovo je prvi put od 1962. godine da je FIFA dozvolila fudbaleru da nastupi na utakmici Svetskog prvenstva iako je zbog crvenog kartona trebalo da odsluži suspenziju.
Za Erlinga Haalanda, napadača norveške reprezentacije na ovogodišnjem Svetskom prvenstvu u fudbalu, pravi izazovi neće se završiti poslednjim sudijskim zviždukom 19. jula.
Svetsko prvenstvo u fudbalu 2026. donelo je brojne promene u najpopularnijem sportu na svetu.
Milionski ugovori najboljih biciklista stvaraju utisak da je reč o plaćenom sportu, ali većina profesionalaca zarađuje znatno manje.
19.11.2024 15: 09
Olimpijski i svetski šampion u rvanju grčko-rimskim stilom Davor Štefanek nedavno je imenovan za predsednika Stručne komisije RSS.
09.08.2024 11: 34
Srpski predstavnik u rvanju slobodnim stilom u kategoriji 74 kilograma Hetik Cabolov pobedio Iranca i ostao u konkurenciji za medalje na takmičenju u Parizu.
08.08.2024 11: 05
Srpski rvač Mate Nemeš nije uspeo da donese našoj zemlji treću medalju sa Olimpijskih igara u Parizu, pošto je danas izgubio od Kirginstanca u repesažu.
07.08.2024 19: 24
Srpski rvač, Aleksandar Komarov, neće se naći u repesažu na Olimpijskim igrama u kategroji grčko-rimski stil do 87 kilograma.
13.08.2024 22: 25
Kriket, fleg fudbal, lakros, skvoš i bejzbol/softbol biće na programu u Americi, a najmanje jedan sport, koji je bio u Parizu, sada neće biti pred navijačima
13.08.2024 12: 44
Plejmejker Srbije, Vasilije Micić, istakao je da je radost naroda potvrda vrednog rada koji su on i njegovi saigrači uložili u osvajanje bronzane medalje na Olimpijskim igrama u Parizu.
13.08.2024 11: 54
Irski plivač morao da bude hospotalizovan par dana posle trke u pariskoj reci, na Olimpijskim igrama 2024.
12.08.2024 22: 55
Nekadašnji košarkaš takođe je pozdravio i veliki uspeh vaterpolista.
Ostavite komentar