pre 2 sata 23: 05
Briga manje za Alonsa: Jorgensen ide u Strazbur
Danski golman odlazi na pozajmicu u "bratski" klub iz Francuske
Tanjug/AP Photo/Ebrahim Noroozi
Srpski muški četverac u kajaku osvojio je danas šesto mesto u finalu u disciplini K4 na 500 metara Olimpijskim igrama u Parizu. Četvorosed Srbije u sastavu Džombeta, Marko Novaković, Marko Dragosavljević i Vladimir Torubarov ostvario je vreme jedan minut, 21 sekunda i 52 stotinke.
Kajakaš Anđelo Džombeta izjavio je danas da mu je žao što srpski muški četverac nije osvojio medalju na Olimpijskim igrama u Parizu.
"Mogu da kažem da smo i u kvalifikacijama i u polufinalu pokazali da smo na visokom nivou. Prvi start nas je poremetio, krenuli smo dobro tad, posle smo loše krenuli. Držali smo se do kraja, pobedili su nas oni koje smo mi pobeđivali. Nismo se potpuno oporavili, zbog toga mi je žao. Pokušaćemo da korigujemo ovo u naredne četiri godine", rekao je Džombeta novinarima u Parizu.
Finale na Igrama u Parizu bilo je isti dan kao i polufinale.
"Uglavnom dan kasnije bude finale i svi se regenerišu, ovo je malo ekstremno pa ko se kako snađe, razumem da je to i zbog atmosfere i publike", dodao je Džombeta.
Najiskusniji 35-godišnji Marko Novaković se osvrnuo na rezultat iz finala.
"U jednu ruku pokušavam da rezimiram, u drugu mi pada sve ono što smo do sada uradili i šta se sve istrpelo... Ovolikom čoveku… da ovako ima izlive emocija... Znam koliko smo svi trpeli počevši od porodice. Sigurno da nije realna slika, treće OI, osećam medalju i iz nekog razloga izgubimo...", naveo je Novaković.
Sutra ih čeka polufinale dublova na 500 metara.
"Svaki put sam našao motivaciju da ponovo dođem, da idem dalje… Mogu samo svima da se zahvalim koji su bili tu i koji su ovo pratili. Čast mi je što sam bio ovde sa momcima... Moram da se skoncentrišem, sutra imamo i dvosed da tu probamo nešto da napravimo", dodao je Novaković.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
06.08.2024 09: 33
Kajakši Srbije u četvercu uspeli da se plasiraju u polufinale na 500 metara na Olimpijskim igrama u Parizu.
06.08.2024 07: 40
Košarkaši Srbije igraju protiv Australije za plasman u polufinale, odbojkašicama na putu u borbi za medalje je Italija.
19.07.2024 19: 18
Ukupno osmoro kajakaša i kajakašica Srbije takmičiće se u četiri discipline na Olimpijskim igrama u Parizu, dve muške posade u K2-500 i jedna u K4 500, dok će dame nastupiti u K4-500 i K1 500.
22.08.2025 12: 32
Srpska kajakašica Milica Novaković plasirala se u finale Svetskog prvenstva u Milanu u disciplini K1 500 metara.
13.08.2024 22: 25
Kriket, fleg fudbal, lakros, skvoš i bejzbol/softbol biće na programu u Americi, a najmanje jedan sport, koji je bio u Parizu, sada neće biti pred navijačima
13.08.2024 12: 44
Plejmejker Srbije, Vasilije Micić, istakao je da je radost naroda potvrda vrednog rada koji su on i njegovi saigrači uložili u osvajanje bronzane medalje na Olimpijskim igrama u Parizu.
13.08.2024 11: 54
Irski plivač morao da bude hospotalizovan par dana posle trke u pariskoj reci, na Olimpijskim igrama 2024.
12.08.2024 22: 55
Nekadašnji košarkaš takođe je pozdravio i veliki uspeh vaterpolista.
Ostavite komentar