pre 1 sat 23: 21
Srpsko čudo od deteta zaludelo Norvešku: Sa 15 godina dao gol lideru
Srpsko-norveški biser zatresao je mrežu Bodo/Glimta sa samo 15 godina, a rekord Martina Odegarda izmakao mu je za samo 15 dana.
Tanjug/AP Photo/Eugene Hoshiko
Srpska džudistkinja Marica Perišić imala je priliku da se posle izgubljenog četvrtfinala, kroz repasaž, izbori za olimpijsku medalju na najvećem sportskom takmičenju u Parizu, ali je poražena od Japanke Haruke Funakubo.
Dobro se držala sve do pred sam kraj borbe sa favoritkinjom, međutim ova ju je u odlučujućim trenucima oborila i uzela ipon, a naša olimpijska i pored razočarenja i prolivenih suza objektivno je analizirala poraz.
"Bilo je naporno. Imala sam samo jednu grešku koja me je koštala meča. Nisam uspela da pobegnem iz partera, i to me je koštalo da izgubim. Ne znam više šta da kažem", objasnila je članica Crvene zvezde.
Posle elminacije Perišićeve i pre toga Strahinje Bunčića, takođe u borbi za bronzu, Srbiju na Igrama 2024. od džudista predstavljaće još Nemanja Majdov, Aleksandar Kukolj i Milica Žabić, ali i svi zajedno ekipno. Nadamo se da će neko od njih nastaviti tamo gde je stao miks tandem strelaca - Zorana Arunović, Damir Mikec - jutrošnji osvajači prvog i najmanje srebrnog odličja za našu državu u francuskoj prestonici.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
21.07.2024 17: 05
Džudo reprezentacija Srbije nastupiće na LOI u Parizu sa prekaljenim takmičarima, osvajačima brojnih medalja sa najvećih takmičenja, kao i sportistima koji su bili zapaženi u IJF Grend slemu i IJF Gran priju.
14.11.2025 20: 50
Zvezdine džudistkinje samo osam dana pre Lige šampiona koja će u sledeću subotu okupiti najbolje klubove Evrope napravile odličan uvod i oduševile na takmičenju u Zagrebu. Marica Perišić (do 57 kg) osvojila je zlatnu a Andrea Stojadinov (do 48 kg) bronzanu medalju.
15.10.2025 19: 10
Pod pokroviteljstvom Evropske džudo unije i Džudo saveza Srbije, vredno sparinguje i uči 400 džudista iz 25 država.
24.04.2025 18: 41
Srpska džudistkinja Marica Perišić poražena je danas od Francuskinje Marte Favaz u borbi za bronzanu medalju u kategoriji do 57 kilograma na Evropskom prvenstvu u Podgorici.
13.08.2024 22: 25
Kriket, fleg fudbal, lakros, skvoš i bejzbol/softbol biće na programu u Americi, a najmanje jedan sport, koji je bio u Parizu, sada neće biti pred navijačima
13.08.2024 12: 44
Plejmejker Srbije, Vasilije Micić, istakao je da je radost naroda potvrda vrednog rada koji su on i njegovi saigrači uložili u osvajanje bronzane medalje na Olimpijskim igrama u Parizu.
13.08.2024 11: 54
Irski plivač morao da bude hospotalizovan par dana posle trke u pariskoj reci, na Olimpijskim igrama 2024.
12.08.2024 22: 55
Nekadašnji košarkaš takođe je pozdravio i veliki uspeh vaterpolista.
Ostavite komentar