Kovačević zadovoljan uprkos porazu | Arena Sport
srb
najnovije
Srbija u Parizu

Uroš Kovačević, uprkos porazu od Francuza ističe: Kad podvučemo crtu možemo da budemo zadovoljni

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

28.07.2024 20:12
Uroš Kovačević, odbojkaš Srbije MN Press
Uroš Kovačević, odbojkaš Srbije

Uprkos porazu odbojkaši Srbije imaju razloga za zadovoljstvo, jer su protiv olimpijskog šampiona odigrali odlično. 

Uroš Kovačević, meč je završio sa sedam poena, dok su najefikasniji u timu Srbije bili Luburić, Podraščanin i Luburić sa 12 poena.  

"Kad podvučemo crtu, stvarno možemo da budemo zadovoljni. To što su oni aktuelni šampioni Olimpijskih igara, to je bilo pre tri godine, Ipak, oni i sada igraju kao sat, prvaci su Svetske lige. Važno je da smo uzeli bod u Parizu za samopouzdanje i za buduće utakmice - rekao je Uroš Kovačević.

Ipak, ne krije Kovačević da je malo i razočaran, što Srbija peti set nije bolje odigrala. 

"Mogli smo stvarno da pobedimo, ali peti set je lutrija, tako da očekujem da će i protiv ostale dve ekipe u grupi, protiv Slovenije i Kanade biti isto ovako zanimljivo i "na nož".

Izabranici Igora Kolakovića će u 2. kolu, u utorak, 30. jula od 17 časova igrati protiv Slovenije, a u poslednjem, 3. kolu, protiv Kanade u sredu, 3. avgusta od 21 čas.

"Super je osećaj, stvarno jeste, ali ovo je turnir kao i svaki drugi. Igra se šest na šest, isto devet puta devet teren, tako da zavisi kako ko shvati, ali ovo je velika priredba i poželeo bih svakom sportisti da učestvuje u ovakvoj manifestaciji. Bila je bolja atmosfera u Bersiju, kada smo ih pobedili 3:2 pred 15.000 ljudi", zaključio je Kovačević.

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

FIFA odustala od plana prodaje udela u Svetskom prvenstvu

Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.

Krecuov zalog za budućnost

Kolumne

15.07.2026 11: 00

Krecuov zalog za budućnost

Do kraja preliminarne faze Lige nacija ostalo je da se odigraju tri turnira u muškoj konkurenciji. I dok su parovi četvrtfinala odbojkašica poznati, a među putnicima u Makao su pored domaćina Kine, branilac titule Italija, Brazil, Turska, SAD, Kanada, Japan i Holandija, u konkurenciji odbojkaša nas očekuje velika borba u Osaki, Čikagu i srpskoj prestonici Beogradu.

Srbija - najprijatnije iznenađenje Lige nacija

Kolumne

17.06.2026 11: 00

Srbija - najprijatnije iznenađenje Lige nacija

Kada sam pre samo nedelju dana radio najavu za osmo izdanje Lige nacija u konkurenciji odbojkaša, napisao sam da bi za reprezentaciju Srbije uspeh bio da se, kao i prošle sezone, izbori opstanak u ovom prestižnom takmičenju. I to nije bilo samo moje mišljenje.