U Ciboni se nadaju da bi pobedom mogli da naprave značajan korak ka begu sa dna tabele. Optimista je i trener ekipe iz Zagreba, ali i sam napominje da ima kadrovskih problema i poteškoća da sastavi tim.
Na veliko iznenađenje svih nekada najbolja igračica na svetu pojavila se juče u Madridu gde bi trebalo da odigra i egzibicioni meč protiv Martine Hingis.
Vojvodina u prethodne dve sezone nije uspeo da se okiti ovim trofejom koji je ukupno osvajala osam puta. Zato je imperativ pobede kod izabranika Vladana Matića veliki.
Kejd Kaningem je meč završio sa 24 poena i 11 asistencija, isti broj ubacio je Hardavej, dok je odličan bio Šruder sa 18 poena. Četvrti meč na programu je u nedelju od 19.00.
Srbija u Riju 2016: Žetva medalja i konačno zlato za "delfine"
komentari (0)
Autor: TV Arena sport
18.07.202414:36
ProfimediaVaterpolisti Srbije u Riju 2016. godine
Osvojene medalje u Pekingu i Londonu nisu bile dovoljne da ispune popriličan apetit za sportske uspehe nacije. Srbija je, ipak, bila ponosna na svoje olimpijce, ali i verovala da će u Rio de Žaneiru napraviti korak više…
I napravila ga je!
Ne samo da je olimpijski tim Srbije osvojio rekordan broj medalja, već je uspeo da duplira broj zlatnih i da riznicu napuni sa još osam odličja. Najsjajnije medalje osvojili su rvač Davor Štefanek i konačno vaterpolo reprezentacija. Četiri srebra završila su u rukama košarkaša, odbojkašica, tekvondistkinje Tijane Bogdanović i kajakaša Marka Tomićevića i Milenka Zorića, dok su bronze pripale košarkašicama i atletičarki Ivani Španović.
Tačno 103. olimpijaca predstavljalo je Srbiju u 14 sportova i to na najbolji način.
Rio de Žaneiro 2016
Broj sportista: 103 Sportova: 14 Zastavu na otvaranju nosila je Ivana Anđušić Maksimović. Zastavu na zatvaranju nosila je Tijana Bogdanović. Broj osvojenih medalja: 2 (zlatnih) - 4 (srebrnih) - 2 (bronzanih)
Ivana Španović je bila izvrsna u finalu. Kvalifikacije je završila kao prvoplasirana sa skokom 6,89 metara. Ipak, u borbi za medalje imala je veoma raspoložene rivalke iz SAD Tijanu Bartoletu i Britni Ris. Praktično do poslednje dve serije nijedna od njih nije uspela da preskoči sedam metara, Ivana je sa 6,95 iz prve serije bila prva, da bi je u trećoj sa istom daljinom stigla Bartoleta, dok je Ris poprilično zaostajala. U petoj seriji Španović postavlja novi nacionalni rekord Srbije sa 7,08. Bartoleta izbija na prvo mesto sa šampionskom daljinom od 7,17, da bi Ris pravo niotkuda skočila 7,09 i probila se na drugu poziciju. Taj raspored je ostao do kraja takmičenja. Ivana je u poslednjoj seriji skočila 7,05, Ris 7,15, a Bartoleta 7,13 metara.
Profimedia
Ivana Španović je bila treća u Riju
Posle 12 godina na olimpijske igre vratila se košarkaška reprezentacija Srbije i odmah ponovila uspeh iz 1996. godine, kada je stigla do finala u kojem je, kao i tada u Atlanti, poražena od SAD. Međutim, Miloš Teodosić, Marko Simonović, Bogdan Bogdanović, Stefan Marković, Nikola Kalinić, Nemanja Nedović, Stefan Birčević, Miroslav Raduljica, Nikola Jokić, Vladimir Štimac, Stefan Jović i Milan Mačvan, predvođeni sa klupe selektorom Aleksandrom Đorđevićem, imali su neverovatan turnir. Istina, Srbija u grupi nije blistala, ali je bila najbolja kada je to bilo najpotrebnije.
Profimedia
Košarkaši Srbije sa srebrom oko vrata
Pobedili smo Venecuelu 86:62, zatim izgubili ubedljivo od Australije 80:95, pa tesno u neizvesnim završnicama od Francuske 75:76 i SAD 91:94. Plasman u četvrtfinale bio je obezbeđen trijumfom nad Kinom 94:60.
Srbija je u borbi za polufinale morala na Hrvatsku, selekciju koja je u drugoj grupi u krugu od četiri tima sa po tri pobede i dva poraza bila najbolja. Dramatično četvrtfinale rešeno je u završnici trijumfom "orlova" 86:83. U polufinalu je pobeđena Australija 87:61, da bi u finalu usledio još jedan poraz od Amerikanaca 66:96.
Profimedia
Istorijska medalja za žensku košarku
Košarkašice su u Rio stigle kao aktuelne šampionke Evrope, ali bez iskustva igranja na Olimpijskim igrama. Videlo se to u uvodnim utakmicama na turniru, jer je tek u trećem kolu upisana pobeda protiv Kine 80:72. Pre toga su izabranice Marine Maljković poražene od Španije, Kanade i SAD. Ni Senegal nije bio lak rival, pogotovo jer je taj meč bio biti il' ne biti za Srpkinje, ali pobeda nije izmakla 95:88.
A onda je usledio istorijski meč i trijumf protiv Australije 73:71. Pobeda koja je našem tim otvorila vrata polufinala i borbi za medalje. Nažalost, loša prva i treća četvrtina doveli su do poraza od Španije 54:68, koja je otišla u finale, a Srbija u borbu za bronzu sa Francuskom. Ponovo su Srpkinje bile prave, a o tome svedoči i pobeda za treće mesto na Olimpijskim igrama u Riju 2016. rezultatom 70:63. Medalju su osvojile Tamara Radočaj, Sonja Petrović, Saša Čađo, Sara Krnjić, Nevena Jovanović, Jelena Milovanović, Dajana Butulija, Aleksandra Crvendakić, Dragana Stanković, Milica Dabović, Ana Dabović i Danijel Pejdž.
Razočarali smo u streljaštvu, gde je devet strelaca i strelkinja u 18 disciplina uspelo da stigne samo do jednog finala i u njemu je Bobana Veličković bila sedma. U plivanju je najdalje stigao Velimir Stjepanović, koji je na 200 metara slobodno bio 13.
Teniseri su redom ispadali u prvom kolu – Novak Đoković od Huana Martina del Potra, Viktor Troicki od Endija Mareja, Ana Ivanović od Suarez Navarao, Jelena Janković je odustala od singla zbog povrede, a Aleksandra Krunić nije imala previše prilika protiv Mladenović. Ženski dubl je takođe eliminisan u prvom kolu, dok je muški u sastavu Đoković/Zimonjić stigao do drugog kola.
Oba muška dvojica u veslanju su bila 10. Džudista Aleksandar Kukolj je ispao u drugom kolu turnira -90 kilograma, Jovana Crnogorac je mauntinbajku zauzela 27. mesto, a Ivan Stević je u biciklističkoj trci ostao bez plasmana.
Profimedia
Milimetri su falili Tomićeviću i Zoriću za zlato
Kajakaška reprezentacija je u Rio stigla u strahovito jakoj postavi sa nekoliko kandidata za medalje. Nažalost, većini je snage ponestalo u finalu, ali ne i Marku Tomićeviću i Milenku Zoriću nu K-2 na 1000 metara. Njih dvojicu su Nemci Maks Rendšmit i Markus Gros pobedili za manje od dva stota dela sekunde, tako da su morali da se zadovolje srebrom. Nebojša Grujić i Marko Novaković su bili šesti u K-2 200 metara, četverac Marko Tomićević, Milenko Zorić, Dejan Pajić i Vladimir Torubanov osmi na K-4 1000, dok je kod dama Dalma Ružičić Benedek zauzela sedmo mesto u K-1 500.
Aleksandar Karakašević je posle pobede u preliminarnoj fazi završio stonoteniski turnir porazom u 1. kolu.
Profimedia
Tijana Bogdanović - tekvondo je doneo još jednu medalju Srbiji
Milica Mandić je branila zlato u tekvondou, ali je u četvrtfinalu poražena od Bjanke Valkden iz Velike Britanije. Olimpijska šampionka iz Londona je zatajila, ali ne i Tijana Bogdanović u kategoriji do 49 kilograma. Redom je rušila protivnice, da bi u velikom finalu u dramatičnoj borbi doživela poraz od Kim Sohui iz Južne Koreje tesnim rezultatom 7:6.
Profimedia
Odbojkašice Srbije sa srebrnim medaljama u Riju
Za razliku od prethodna dva učešća na Olimpijskim igrama, odbojkašice su u Rio stigle kao jedne od favoritkinja za postolje. Veoma dobrim izdanjima u grupnoj fazi su to i dokazale, pobeđeni su Italija (3:0), Portoriko (3:1), Kina (3:0) i Holandija (3:2), dok su jedini poraz doživele od SAD (1:3). Rusija je u četvrtfinalu samlevena sa 3:0, a onda je usledio revaš Amerikankama i to u pet setova. Finale su igrale protiv Kine, koja nije bila težak protivnik u grupi, ali kako je turnir odmicao tako su Azijatkinje podizale formu. Činilo se da će Kineskinje ista sudbina zadesiti i u finalu, jer je prvi set pripao Srbiji. Međutim, sve se brzo okrenulo i tim selektora Zorana Terzića ostao je bez zlata – 25:19, 17:25, 22:25, 23:25. Istorijsku medalju za žensku odbojku osvojile su: Bianka Buša, Jovana Brakočević, Bojana Živković, Tijana Malešević, Brankica Mihajlović, Maja Ognjenović, Stefana Veljković, Jelena Nikolić, Jovana Stevanović, Milena Rašić, Silvija Popović i Tijana Bošković.
Profimedia
Zlatni Davor Štefanek donosi medalju srpskom rvanju
Prvo zlato u Riju za Srbiju oko vrata je okačio rvač Davor Štefanek. U kategoriji do 66 kilograma bio je najbolji pobedivši Inouea iz Japana, Štablera iz Nemačke, Bolkvadzea iz Gruzije i Artjunjana iz Jermenije. Kristijan Fris je završio nastup posle jedne borbe, dok Viktor Nemeš nije uspeo da se kroz repesaž domogne bronze.
I konačno vaterpolo reprezentacija Srbije.
Prvi favoriti za zlato su krenuli traljavo, odigravši nerešeno za Mađarskom (13:13) i Grčkom (9:9). Brazil je trebalo da posluži za buđenje, ali je tim selektora Dejana Savića utonuo u još dublji san, jer je "selesao" pobedio 6:5. Tada je i đavo odneo šalu, pa je Srbija protiv Australije morala da zaigrana daleko bolje, ali tek od poluvremena, jer je posle 16 minuta gubila 4:5. Na kraju je, ipak, izvojevana teška pobeda 10:8. Ni protiv Japana nismo blistali, rival je vodio posle prve četvrtine 5:2, međutim zahvaljujući raspoloženom Filipu Filipoviću nejaki, ali nezgodan protivnik je pobeđen 12:8.
Profimedia
Demonstracije sile od četvrtfinala - zlatni srpski "delfini"
Od tog trenutka "delfini" počinju da melju i do kraja turnira njihovo zlatno se više nije dovodilo u pitanje. A, padali su sve sami velikani svetskog vaterpola. Španija u četvrtfinalu 10:7 (Srbija vodila 7:3), Italija u polufinalu 10:8 (Srbija posle tri četvrtine vodila 7:2) i u finalu Hrvatska 11:7 (Srbija vodila 10:5).
Dakle, bez trunke strepnje u navedenim najvažnijim mečevima.
Zlato su osvojili: Gojko Pijetlović, Dušan Mandić, Živko Gocić, Sava Rađenović, Miloš Ćuk, Duško Pijetlović, Slobodan Nikić, Milan Aleksić, Nikola Jakšić, Filip Filipović, Andrija Prlainović, Stefan Mitrović i Branislav Mitrović.
Srbija je u Japan poslala skromniju postavu nego na prethodnim Igrama, a nju je po prvi put činio veći broj dama nego muškaraca. Postavljen je novi rekord po broju medalja.
Emocija i euforija su preplavile košarkaše Srbije nakon osvojene bronzane medalje na Olimpijskim igrama u Parizu, a i u takvoj situaciju su još jednom pokazali zajedništvo.
U Ciboni se nadaju da bi pobedom mogli da naprave značajan korak ka begu sa dna tabele. Optimista je i trener ekipe iz Zagreba, ali i sam napominje da ima kadrovskih problema i poteškoća da sastavi tim.
Na veliko iznenađenje svih nekada najbolja igračica na svetu pojavila se juče u Madridu gde bi trebalo da odigra i egzibicioni meč protiv Martine Hingis.
Vojvodina u prethodne dve sezone nije uspeo da se okiti ovim trofejom koji je ukupno osvajala osam puta. Zato je imperativ pobede kod izabranika Vladana Matića veliki.
Fudbaler Mančester sitija turbulentnu sezonu završavaju sa tužnim vestima odlaska Kevina de Brujnea. Belgijancu ističe ugovor na leto, te će posle 10 godina napustiti "Etihad".
Ulazak hrvatske zvezde Luke Modrića u vlasničku strukturu Swansea Cityja nije slučajanost, već strateški spoj sportskog instinkta, poslovne znatiželje i globalnog brendiranja.
Ova investicija dolazi u trenutku kada platforme za striming kao što su Netflix i Disney+ sve više podstiču nezavisne filmske producente, nudeći globalnoj publici distribuciju njihovih filmova.
Dončićev odlazak bio je najveći test za tim otkako su milijarderka Miriam Adelson i njena porodica kupili kontrolu nad timom pre više od godinu dana od Marka Cubana, s kojim se nisu konsultovali oko ovog transfera.
Potezom koji iznova potvrđuje rastući trend sportskih investicija među aktivnim i bivšim profesionalnim sportistima, Modrić je postao manjinski suvlasnik engleskog kluba Swansea City AFC.
Situacija za Srbiju na vaterpolo turniru u Parizu je prilično jasna i ono što je najvažnije sve je u rukama "delfina", jer ne zavise od ishoda drugih utakmica u Grupi B.
Kriket, fleg fudbal, lakros, skvoš i bejzbol/softbol biće na programu u Americi, a najmanje jedan sport, koji je bio u Parizu, sada neće biti pred navijačima
Plejmejker Srbije, Vasilije Micić, istakao je da je radost naroda potvrda vrednog rada koji su on i njegovi saigrači uložili u osvajanje bronzane medalje na Olimpijskim igrama u Parizu.
Ostavite komentar