pre 2 minuta 09: 30
Teško gostovanje Partizana: Crno-beli jure senazaciju protiv Olimpijakosa
Izabranici Željka Obradovića doživeli su četiri poraza zaredom u Evroligi.
Credit: Giuseppe Maffia / imago sportfotodienst / Profimedia
Fudbalska Liga šampiona je ušla u drugu godinu pod novim formatom koji se pokazao kao veoma uspešan, ali sada se rukovodstvo UEFA suočava sa potencijalnom tužbom za povredu autorskih prava.
Prema pisanju svetskih medija čileanska kompanija "MatchVision" na čelu sa osnivačem Leandrom Šarom tvrdi da je Evropska fudbalska unija ukrala njihovu ideju i predstavila je ao svoju.
Navodmo, preuzet je takozvani "švajcarski model" takmičenja koji je zasnovan po žrebanju parova po šeširima koji je zaštićen autorksim pravima još od 2006. godine.
Ova kompanija tvrdi da je još 2013. godine predstavila koncept na nekoliko sportskim sajmova i UEFA sada ima rok od 20 dana da se izjasni o ovom slučaju u kojem kompanija traži odštetu od 20 miliona evra, a njen osnivač 200.000 lično za sebe.
Spor se vodi na sudu u Lozani, gde se nalazi i sedište UEFA, a rukovodstvo "evropske kuće fudbala" je, kako prenosm ediji, negirala ove optužbe i spremno je da se brani na sudu.
Nakon gotovo pet godina pravnog i političkog rata oko projekta Superlige, Real Madrid pokrenuo je novi front, ovaj put sudski.
Kada je NFL prošle sedmice objavio prodaju manjinskih udela u tri kluba, Giantsima, Patriotsima i 49ersima, vrednosti su premašile sve dosadašnje rekorde u svetu sporta.
U poslovnim terminima, plasman na SP 2026. znači zagarantovani "cash-in" i rast vrednosti nacionalnog brenda – dovoljno je pogledati primer Hrvatske.
Real Madrid, najvredniji fudbalski klub na svetu i jedini sa godišnjim prihodima iznad milijardu evra, priprema se za najosetljiviju promenu u svojoj istoriji dugoj 123 godine.
Kompanija 777 Partners je stekla udele u sedam fudbalskih klubova i bila je blizu kupovine Evertona.
30.08.2025 12: 40
UEFA je objavila kompletan raspored UEFA Lige šampiona, od derbi mečeva pored duela na "Enfildu" su još dueli Juventusa i Borusije Dortmunda, te Bajerna i Čelsija, Mančester sitija i Napolija.
28.08.2025 19: 47
Danas u Monte Karlu je održan žreb za prvu fazu nove sezone UEFA Lige šampiona, gde su svi timovi saznali protiv kojih osam klubova će graditi put do plej-ofa.
27.08.2025 08: 30
Do sada su 33 kluba overila plasman u elitno evropskog klupsko takmičenje, a ove večeri bi trebalo da budu poznata i prostala četiri imena koja će se naći u bubnju na žrebanju koje je zakazano za četvrtak u 17.30, uz direktan prenos na TV Arena sport.
21.07.2025 12: 09
Prvi meč trećeg kola Crvena zvezda će igrati 5. ili 6. avgusta, dok je revanš zakazan za 12. avgust.
YouTube
pre 10h
YouTube
pre 10h
pre 22 minuta 09: 10
Jedan od najboljih fudbalera svih vremena izuzetno poštuje srpskog tenisera.
pre 37 minuta 08: 55
Selektor Brazila smatra da ovakav sistem takmičenja nikome ne ide u prilog.
pre 10 sati 23: 01
U narednom kolu Kristal Palas gostuje Strazburu.
pre 10 sati 22: 58
Iako je sva pažnja domaćeg fudbala bila usmerena ka terminu od 18.45, i kasnije utakmice 4. kola UEFA Lige Evrope su donele mnoštvo uzbuđenja...
Ostavite komentar