Evroliga

24.02.2023 20:55
Alba nikako ne leži Zvezdi: Crveno-beli "posrnuli" u drugom poluvremenu i pretrpeli težak poraz MN Press

Crvena zvezda Meridianbet je poražena od Albe u Beogradu sa 72:87 (25:15, 19:24, 17:21, 11:27) u okviru 25. kola Evrolige. Dominirali su crveno-beli tokom većeg dela prvog poluvremena, ali se igra izabranika Duška Ivanovića u drugom potpuno raspala i na kraju je usledio težak poraz.

Odlično su startovali košarkaši beogradskog tima i nakon prve četvrtine imali dvocifrenu prednost. Druga deonica je bila nešto slabija, ali je Zvezda ipak uspela da na poluvreme ode sa poenom prednosti. Međutim, u nastavku je usledila više nego bleda igra tima sa Malog Kalemgedana i gostujuća ekipa je potpuno zasluženo trijumfovala.

Pored toga što srpski predstavnik nije imao jasnu ideju kako u napadu, tako i u odbrani, istina je da je nedostajalo i malo sreće, s obzirom na to da su crveno-beli imali jako lošu statistkiku šuteva za tri poena - 5:25.

Igrač utakmice bio je Maodo Lo. Nemac je za 29 minuta provedenih na terenu uspeo da postigne 24 poena, zabeleži dva skoka i upiše tri asistencije. U redovima domaćeg tima, najefikasniji bio je Filip Petrušev sa 14 poena i tri skoka, Nemanja Nedović ga je pratio sa 11, dok je Luka Vildoza postigao deset poena.

U narednom kolu Crvenu zvezdu očekuje gostovanje Bajernu u Minhenu, što će biti prvi meč Fakunda Kampaca u crveno-belom dresu u Evroligi.

Crvena zvezda - Alba 72:87 (25:15, 19:24, 17:21, 11:27)

Dvorana: Aleksandar Nikolić (Beograd)

Sudije: Fernando Roka, Joanis Fufis, Jurgis Laurinavičijus

Crvena zvezda: Vildoza 10, Lazarević 4, Mitrović 8, Lazić, Martin, Dobrić 7, Ivanović 9, Nedović 11, Marković 2, Kuzmić 2, Petrušev 14, Bentil

AlbaBerlin: Lo 24, Pročida 11, Smit 8, Vecel 9, Matišek 3, Šnajder, Olinde 13, Kumađe, Timan 9, Sikma 2, Lamers 8, Blat