KK ROMA košarkaški projekat Dončić i Skariolo u centru pažnje | Arena Sport
srb
najnovije
Vesti iz košarke

Nova sila iz Rima: Doni Nelson pokrenuo ambiciozan projekat, Skariolo i Dončić deo velike priče

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

18.08.2026 21:52
Skariolo Credit: Cordon Press / Sipa USA / Profimedia
Skariolo

Roma SPQR je i zvanično počela da radi, a Rim dobija potpuno novi košarkaški projekat sa velikim ambicijama. Većinski vlasnik kluba je Doni Nelson, dok je deo vlasničke strukture i Luka Dončić.

Ekipa će od sezone 2026/27 igrati Evrokup, ali plan je mnogo veći, Roma želi da se dugoročno pozicionira kao kandidat za ulazak u NBA Evropu.

Na klupi će biti Alesandro Magro, dok je Serđo Skariolo dobio ulogu specijalnog savetnika za košarkašku strategiju. Njegov zadatak biće da pomogne u razvoju stručnog kadra, mladih igrača i izgradnji održivog sistema.

Ne postoji bolji čovek za tako nešto. Posle otkaza u Realu, prekaljeni strateg je sigurno željan da ostavi još neki trag u evropskoj košarci.

Pripreme počinju u četvrtak, a klub će već u sredu predstaviti kompletan sastav i stručni štab. Videćemo koliko će moći priča da zaživi na čelu sa jednom od najvećih košarkaša današnjice.

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

FIFA odustala od plana prodaje udela u Svetskom prvenstvu

Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.