pre 1 minut 21: 48
(UŽIVO, VIDEO) Larn-Crvena zvezda (0:1-poluvreme): Moglo je i mnogo više, srpski šampion na odmor odlazi sa minimalnom prednošću
Krajnji cilj je dobro poznat.
Tanjug/AP Photo/David Zalubowski
Košarkaški spektakl stiže u Beograd! Ljubitelji igre pod obručima u Srbiji imaće priliku da uživo gledaju jedan od najatraktivnijih duela današnjice, pošto će se Srbija i Francuska sastati 20. avgusta u "Beogradskoj areni", a sve oči biće uprte ka okršaju dvojice NBA zvezda, Nikole Jokića i Viktora Vembanjame.
Francuski selektor objavio je spisak igrača za predstojeći reprezentativni prozor, a među pozvanima se našla i prva zvezda San Antonio Sparsa. Njegov dolazak u Beograd znači da će publika imati priliku da ponovo vidi duel aktuelnog trostrukog NBA MVP-ja i jednog od najtalentovanijih košarkaša planete.
Prema pisanju francuskog lista "L'Ekip", Vembanjama je prekinuo odmor na Korzici i već započeo individualne treninge sa kondicionim trenerom Gijomom Alkijeom kako bi maksimalno spreman dočekao reprezentativne obaveze posle zahtevne NBA sezone. Francuska u Beograd ne dolazi bez ambicija. Pored Vembanjame, na spisku se nalaze i iskusni Evan Furnije i Rudi Gober, kao i plejmejker Pariza Silvan Francisko, pa je jasno da će "trikolori" pokušati da pruže najjači mogući otpor Srbiji.
Duel u Beogradskoj areni zakazan je za 20. avgust, dok će se samo tri dana kasnije odigrati revanš u Orleanu. Biće to idealna provera za obe selekcije pred nastavak kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2027. godine.
Srbija će u narednu fazu kvalifikacija ući sa učinkom od četiri pobede i dva poraza, a krajem avgusta očekuju je mečevi protiv Islanda u Beogradu i Italije u gostima. Ipak, pre tih obaveza, sva pažnja biće usmerena ka najvećoj sceni, okršaju Jokića i Vembanjame pred beogradskom publikom.
Teško je osporiti da Svetsko prvenstvo nije bilo uspešno - čak i nakon presedana kada je američki predsednik Donald Trump intervenisao i doveo u pitanje integritet turnira.
Na turniru je učestvovalo rekordnih 48 reprezentacija i odigrane su čak 104 utakmice.
Prenosi utakmica Svetskog prvenstva sele se sa televizijskih ekrana na društvene mreže.
Ovogodišnje Svetsko prvenstvo ima rekordne 104 utakmice, nakon što je FIFA proširila takmičenje na 48 reprezentacija. Do kraja turnira, predsednik FIFA Gianni Infantino prisustvovaće gotovo polovini svih mečeva.
Politička pozornica Svetskog prvenstva 2026. konačno je preuzela glavnu ulogu na kraju drugog polufinala.
28.03.2026 20: 41
Teško da će Slovenac ove godine do prvog MVP zvanja...
27.03.2026 18: 50
"NBA liga ima sreću što ima Viktora Vembanjamu, dar košarkaških bogova. I to nije nikakvo preterivanje, ni najmanje - baš kao ni njegovih 224 centimetara", uvod je u poslednji apdejt na NBA sajtu u delu posvećenom MVP trci.
17.02.2026 07: 49
Veliki rivali na terenu, van njega totalno drugačija situacija, što se videlo i ovog vikenda na Ol staru.
28.10.2025 11: 22
Centar Nagetsa ističe da je košarka nepredvidiva i da svako svakog može da pobedi.
YouTube
pre 1d
YouTube
pre 1d
pre 2 sata 18: 53
Crno-beli su saopštili da je Aleksej Pokuševski otišao iz kluba
pre 3 sata 18: 27
Kapiten Fenerbahčea produžio ugovor na još jednu godinu
pre 4 sata 17: 46
Prema pisanju "pbg.news" Italijan je potpisao dvogodišnji ugovor sa crno-belima.
pre 4 sata 17: 23
Srpski košarkaš se odlučio da karijeru nastavi u Izraelu.
Ostavite komentar