pre 1 minut 16: 23
Neočekivani obrt: Parker se vraća u Partizan
Američki košarkaš pojaviće na početku priprema crno-belih, ali male su šasne da ostane u klubu.
Starsport
PAOK je ovog leta rešio da podigne lestvicu i ozbiljno pojača tim pred novu sezonu, a prvi potezi na tržištu jasno pokazuju koliko su ambiciozni planovi kluba iz Soluna. Uprava crno-belih želi veliko ime na poziciji krila, ali dosadašnji pokušaji nisu doneli željeni rezultat.
Prema informacijama koje je u emisiji BIG 4 by Betsson izneo grčki novinar Konstantinos Melajes, PAOK je poslao izuzetno unosnu ponudu Mariju Hezonji vrednu čak 5.000.000 evra. Ipak, hrvatski reprezentativac nije prihvatio ponudu, pa je klub morao da se okrene drugim opcijama.
Naredni na listi želja bio je Isak Bonga, za kojeg je PAOK pripremio dvogodišnji ugovor vredan 3.200.000 evra, uz dodatnih 750.000 evra predviđenih za obeštećenje. Međutim, ni nemački reprezentativac nije bio spreman da prihvati ponudu iz Grčke.
Iako su oba pokušaja završena neuspešno, u Solunu ne odustaju od namere da angažuju igrača koji bi predstavljao kapitalno pojačanje. Hezonja i Bonga trenutno su među najtraženijim košarkašima na evropskom tržištu i nalaze se na meti nekoliko evroligaških velikana. Zato je i jasno što su oba igrača odbila ponudu ekipe iz Evrokupa.
Izbor igrača koje je PAOK kontaktirao dovoljno govori o ambicijama kluba. Vlasnik Aristotelis Mistakidis, prema navodima grčkih medija, dao je zeleno svetlo da se dovede košarkaš koji će odmah praviti razliku na parketu i biti jedan od nosilaca ekipe u narednoj sezoni.
Oko 26 odsto investitora iz generacije Z, rođenih između 1997. i 2007. godine, navelo je da sportsko klađenje posmatra kao nameran i trajan deo svojih finansijskih planova.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
12.07.2026 17: 54
Put kojim se ne ide tako često
10.07.2026 14: 19
Oglasio se nemački reprezentativac nakon što je predstavljen kao novi igrač PAO.
10.07.2026 12: 30
Nemački reprezentativac predstavljen je kao novo pojačanje Panatinaikosa...
09.07.2026 18: 28
Još otkako je pre nekoliko meseci objavljeno da će Aleksej Pokuševski pokušati da dobije grčki pasoš, postalo je jasno da Srbin razmišlja o budućnosti van svoje zemlje, ali i aktuelnog kluba, Partizana.
pre 14 minuta 16: 11
Povratak u klub u kojem se afirmisao.
pre 2 sata 14: 03
Klubovi uveliko sklapaju rostere za sezonu 2026/27.
pre 2 sata 13: 43
Košarkašice Srbije do 16 godina ubedljivo savladale drugog rivala na EP 73:47 (26:12, 20:9, 20:6, 7:20)
pre 2 sata 13: 34
Iskusni košarkaš posel pet sezona ponovo zadužio dres evroligaša iz prestonice Francuske sa dogovorom da uskoro postane generalni menadžer tima.
Ostavite komentar