Posle sedam godina saradnje, Etore Mesina napušta Olimpiju iz Milana. Iskusni italijanski stručnjak ovu odluku saopštio je tokom sastanka borda Evrolige, čime je praktično završena jedna od najuspešnijih era u novijoj istoriji milanskog kluba. Ostaje još samo da rastanak bude i zvanično potvrđen.
Mesina je još u novembru prošle godine odstupio sa mesta glavnog trenera, ali je ostao u klubu kao izvršni direktor i nastavio da učestvuje u kreiranju sportske politike.
Za sedam godina u Milanu osvojio je četiri titule prvaka Italije, uz još nekoliko domaćih trofeja, a Olimpiju je ponovo učinio jednim od najkonkurentnijih klubova u italijanskoj košarci i redovnim učesnikom Evrolige.
Ostavite komentar